Pogoda na dziś - piątek, 30 grudnia. Przyjemne temperatury w całym kraju. W niektórych miejscach mocniej zawieje

Pogoda na dziś, czyli na piątek, 30 grudnia zapowiada się dość przyjemne. Możemy liczyć na dodatnie temperatury sięgające do 10 stopni Celsjusza. W niektórych miejscach mogą wystąpić przelotne opady deszczu i silny wiatr. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się w strumieniu wilgotnego i ciepłego powietrza napływającego znad Oceanu Atlantyckiego. Wiąże się to ze stabilną, chociaż pochmurną oraz wietrzną pogodą. Przed ostatni dzień w roku zapowiada się dość ciepło. 

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Winter Weather New YorkUSA. Tragiczny bilans zamieci śnieżnych. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Pogoda na dziś. Dodatnie temperatury w całym kraju

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek najcieplej będzie w województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy Wrocławia mogą liczyć na temperatury rzędu 10 stopni, natomiast Zielonej Góry - 9 stopni. 8 stopni wskażą termometry w okolicach Trójmiasta, Szczecina, Poznania, Warszawy, Łodzi, Katowic oraz Krakowa. Najchłodniej będzie w Lublinie - około 6 stopni. W reszcie kraju możemy spodziewać się 7 stopni Celsjusza. 

Sylwester (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda w sylwestra i Nowy Rok? Nawet 15 st. na termometrach

Prognoza pogody na dziś. W niektórych miejscach powieje

W piątek na południowym-wschodzie zapowiadane są opady deszczu i duże zachmurzenie, natomiast na pozostałym obszarze kraju - umiarkowane. Lokalnie może wystąpić więcej chmur, a także przelotne opady. W górach synoptycy prognozują deszcz ze śniegiem i śnieg. Wiatr w większości Polski będzie umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Nieco mocniej powieje nad morzem oraz w rejonach podgórskich (do 90 kilometrów na godzinę). 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwie opolskim, dolnośląskim i na Podkarpaciu. Te obowiązują do soboty rano. W najbliższych dniach będzie stabilizować się także sytuacja hydrologiczna. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.