Pogoda na dziś - wtorek, 3 stycznia. Dodatnie temperatury w całym kraju. W niektórych miejscach może padać

Pogoda na dziś, czyli na wtorek, 3 stycznia zapowiada się dość pochmurnie. W niektórych częściach Polski przewidywane są przelotne opady, a termometry będą wskazywać od 6 do 11 stopni. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w tym tygodniu Polska znajduje się w cyrkulacji zachodniej. Od zachodu przemieszczają się niże, które przyniosą nam dość wietrzną i zmienną pogodę. Jednak wtorek przywita nas przyjemnymi temperaturami. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Ocieplenie (zdjęcie ilustracyjne)"Cieplna czapa" i alerty IMGW przed silnym wiatrem. Niż Magdalena w Polsce

Pogoda na dziś. Przyjemne temperatury w całym kraju

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek możemy spodziewać się dodatnich temperatur. Najchłodniej będzie w okolicach Szczecina - tam termometry wskażą 6 stopni Celsjusza. Na jeden stopień więcej mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta, Bydgoszczy, a także Warmii i Mazur. Tym razem najwyższe temperatury wystąpią na południu Polski. Tam słupki rtęci zatrzymają się dziś pomiędzy 10 a 11 stopniami Celsjusza. W Warszawie prognozowane jest 9 stopni, natomiast w Łodzi i Poznaniu 8 stopni Celsjusza. 

Prognoza pogody na dziś. Czekają nas przelotne opady deszczu

Wtorek zapowiada się dość pochmurnie. Zachmurzenie na terenie całego kraju będzie duże lub umiarkowane. Zapowiadane są także przelotne opady deszczu - zdecydowanie mniej popada w centrum i na zachodzie. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Mocniej zawieje w rejonach górskich - do 65 kilometrów na godzinę oraz nad morzem - do 60 kilometrów na godzinę. 

Śnieżyca w Buffalo (USA)22-latka zginęła uwięziona przez śnieg. Wysyłała filmy z błaganiem o pomoc

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem (do 75 kilometrów na godzinę) w powiatach słupskim, lęborskim, wejherowskim oraz puckim. Żółte alerty obowiązują do dzisiejszego południa. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.