Pogoda na dziś - środa, 4 stycznia. Pochmurna i deszczowa aura w całej Polsce

Pogoda na dziś, czyli na środę, 4 stycznia nie zapowiada się zbyt przyjemnie. W całej Polsce dzień upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia i opadów deszczu. W niektórych miejscach też mocniej powieje. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogodę zaczynają kształtować dynamiczne wiry niżowe, które napływają znad Atlantyku na wschód - w głąb kontynentu. W wielu miejscach w Polsce będzie dziś pochmurnie, deszczowo i wietrznie. Miejscami mogą wystąpić też opady deszczu ze śniegiem. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Opady śniegu - prognoza pięciodniowaKiedy będzie padał śnieg? Spadnie też temperatura - o 30 stopni w tydzień

Pogoda na dziś. Przyjemne temperatury w całym kraju

W środę najchłodniej będzie na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Tam temperatura wyniesie dziś 5 stopni powyżej zera. O jeden słupek rtęci więcej wskażą termometry na Warmii i Mazurach, a także w okolicach Lublina. Najcieplej będzie dziś na zachodzie. Mieszkańcy Szczecina oraz Wrocławia mogą liczyć na przyjemną temperaturę w granicach 10 stopni Celsjusza. 9 stopni będzie w Poznaniu oraz Rzeszowie, natomiast 8 stopni na Śląsku i w Małopolsce. W centralnej Polsce i w rejonach Trójmiasta zapowiada się dzisiaj 7 stopni Celsjusza. 

Zima nad morzem [zdjęcie ilustracyjne]Czeka nas załamanie pogody w Trzech Króli. Spadnie dużo śniegu

Prognoza pogody na dziś

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w całym kraju możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami na południowym-wschodzie. W większości regionów wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach może sięgać do 65 kilometrów na godzinę. Mocniej powieje na południu, nad Bałtykiem i w górach. Tam mogą wystąpić porywy do 70 i 100 kilometrów na godzinę. 

W praktycznie całej Polsce przydadzą dziś się parasolki. Na północnym-wschodzie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.