Trzech Króli. Jaka będzie pogoda w długi weekend? Czy będzie padał śnieg?

Jaka pogoda czeka nas w długi weekend? Choć wielu wypatruje kolejnego ataku zimy, na taki przyjdzie nam jeszcze zaczekać. W najbliższych dniach z większym prawdopodobieństwem czeka nas temperatura powyżej 0 st. C, choć nie wszędzie.

Pogoda w Polsce w środę 4 stycznia przyniesie nam dominację zachmurzenia dużego z większymi przejaśnieniami. Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej może też popadać deszcz, a na północnym wschodzie - deszcz ze śniegiem. Na termometrach 2-5 stopni Celsjusza w okolicach gór oraz od 6 do 10 stopni w pozostałej części kraju. Powieje też silny wiatr, który rozpędzi się nawet do 65-70 kilometrów na godzinę. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

W czwartek na niebie również sporo chmur, miejscami może popadać deszcz, a na północy deszcz ze śniegiem - podobnie jak w środę. Wciąż bardzo ciepło jak na tę porę roku - od 5 do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w północno-wschodnich regionach od -1 do 2 st. C. Wciąż silny wiatr w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę. 

Pogoda na Trzech Króli i długi weekend. Czy będzie padał śnieg? 

W piątek 6 stycznia (Trzech Króli) wciąż czeka nas przeważnie pochmurna pogoda. Podobnie jak w poprzednich dniach - możliwe będą opady deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie zrobi się nieco chłodniej, temperatura wyniesie od -1 do 2 stopni Celsjusza, a w pozostałych regionach na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 do 10 stopni Celsjusza. Wciąż będzie też wietrznie. 

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sobota również pochmurna, ale z przejściowymi przejaśnieniami. Nadejdzie też małe ochłodzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 1 do 6 stopni Celsjusza, a na północnym wschodzie od -4 do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. 

Niedziela nadal z chmurami i deszczem, a na północy deszczem ze śniegiem. Na Podlasiu nad ranem wystąpi marznący deszcz, który może spowodować gołoledź - na drogach zrobi się ślisko. Najchłodniej na północnym wschodzie - maksymalnie do -3 st. C. Z kolei na zachodzie nawet 10 stopni "na plusie". Wiatr słaby, okresami silny i porywisty. 

Prognoza zagrożeń IMGW na 4 i 5 stycznia 2023 roku.Wichury w Polsce - wiatr do 90 km/h i przerwy w dostawach prądu [MAPA]