Pogoda na dziś - czwartek, 5 stycznia. Czeka na rollercoaster pogodowy. Przydadzą się parasolki

Pogoda na dziś, czyli na czwartek, 5 stycznia zapowiada się nieciekawie. Warto pamiętać o parasolkach, ponieważ w całym kraju będzie deszczowo. Wciąż możemy jednak liczyć na przyjemne temperatury sięgające nawet 11 stopni Celsjusza. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższym czasie czeka nas istny rollercoaster pogodowy. Nad Polskę od zachodu napływa niż "Axel", który przyniesie nam opady deszczu, ocieplenie i duże zachmurzenie. 

Pogoda na dziś. Przyjemne i dodatnie temperatury

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś możemy spodziewać się przyjemnych temperatur w granicach 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Rzeszowie, gdzie mieszkańcy mogą liczyć na 11 stopni. Jeden słupek rtęci mniej wskażą termometry na Śląsku i w Małopolsce. 9 stopni prognozowane jest w centralnej Polsce, a w okolicach Trójmiasta 8 stopni. Najchłodniej będzie na Warmii i Mazurach - 7 stopni Celsjusza. 

Zima nad morzem [zdjęcie ilustracyjne]Czeka nas załamanie pogody w Trzech Króli. Spadnie dużo śniegu

Prognoza pogody na dziś. Będzie pochmurno i wietrznie

W czwartek w większości kraju zapowiadane jest duże zachmurzenie. Wiatr będzie zachodni i umiarkowany, okresami dość silny w porywach do 70 kilometrów na godzinę. Mocniej powieje nad morzem - tam porywy mogą sięgać 85 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółte alerty przed silnym wiatrem, którymi objęta została przeważająca część kraju - północny-zachód, zachód, centralna Polska i południe. Ostrzeżenia obowiązują do dzisiejszego popołudnia. 

Opady śniegu - prognoza pięciodniowaKiedy będzie padał śnieg? Spadnie też temperatura - o 30 stopni w tydzień

W całej Polsce prognozowane są dziś opady deszczu. Intensywniejsze opady wystąpią w okolicach Kielc i Rzeszowa. Z kolei na północy mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.