Pogoda na dziś - piątek, 6 stycznia. Powrót ujemnych temperatur. W tym rejonie może spaść śnieg

Pogoda na dziś, czyli na piątek, 6 stycznia przyniesie nam ochłodzenie na północy i wschodzie kraju. W niektórych miejscach możemy spodziewać się opadów deszczu lub śniegu. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od piątku w Polsce wystąpi ochłodzenie, które ponownie przyniesie ujemne temperatury powietrza. Na zachodzie termometry wciąż będą utrzymywać się w granicach 10 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Trzech Króli. Jaka będzie pogoda w długi weekend? Czy będzie padał śnieg?

Pogoda na dziś. Ochłodzenie na wschodzie kraju

W piątek Polska zostanie podzielona na mroźny wschód, umiarkowane centrum i ciepły zachód. Najzimniej będzie dziś na Suwalszczyźnie, gdzie temperatury wyniosą -3 stopnie poniżej zera. O jeden słupek rtęci więcej wskażą termometry na Warmii i Mazurach, natomiast 0 stopni będzie w okolicach Trójmiasta. Nie za ciekawie zapowiada się również w Warszawie i Lublinie. Mieszkańcy tamtejszych rejonów muszą przygotować się na 1 stopień powyżej zera. Najcieplej będzie na zachodzie kraju. We Wrocławiu termometry pokażą 9 stopni, z kolei w Szczecinie i Zielonej Górze 8 stopni Celsjusza. 7 stopni będzie w Poznaniu i Katowicach, a w Krakowie i Rzeszowie od 5 do 6 stopni. 

Prognoza pogody na dziś. Na północy spadnie śnieg

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w całym kraju zapowiada się przeważnie pochmurno. Wiatr będzie zachodni i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 kilometrów na godzinę. Mocniej zawieje na zachodzie. Tam porywy mogą sięgać nawet 85 kilometrów na godzinę.

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

W niektórych rejonach mogą wystąpić dziś przelotne opady deszczu. O parasolkach nie powinni zapominać mieszkańcy zachodniej Polski, a także Poznania i Bydgoszczy. W okolicach Trójmiasta może dziś spaść śnieg. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.