Pogoda na dziś - niedziela 8 stycznia. Ostatni dzień długiego weekendu będzie znacznie pogodniejszy

Pogoda na dziś - niedziela 8 stycznia. Ostatni dzień długiego weekendu wypadnie znacznie spokojniej niż poprzednie dni. Ustaną opady deszczu i śniegu, a aura nieco się poprawi. Zachmurzenie nadal będzie duże, a lokalnie wystąpią przymrozki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Znaczne obniżenie temperatury, które zawitało do Polski wraz z nadejściem święta Trzech Króli, wydaje się nieco odpuszczać. Ostatni dzień długiego weekendu będzie znacznie spokojniejszy - w wielu miejscach ustaną opady deszczu i śniegu. Niestety, niebo nadal będzie pokryte sporą ilością chmur. Mimo nieznacznego ocieplenia, temperatura w wielu miejscach jednak utrzyma się na minusie.

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Pogoda na dziś - niedziela, 8 stycznia

W ostatni dzień długiego weekendu możemy spodziewać się znacznej poprawy pogody. Opady deszczu i śniegu ustaną, jednak lokalnie nie da się ich wykluczyć - szczególnie w rejonach górskich. Zrobi się także nieco cieplej, jednak niebo nadal będzie pokryte grubą warstwą ciemnych chmur. 

Przymrozki nie są wykluczone. Na minusową temperaturę powinni przygotować się mieszkańcy północnego zachodu - na Podlasiu i w części województwa warmińsko-mazurskiego prognozowane jest od -3 do -5 stopni C. Temperatura w pozostałej części kraju będzie oscylować wokół zera. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku - tam temperatura może wzrosnąć nawet do 9 stopni C. Z kolei w centrum i na zachodzie Polski, podobnie jak w Łodzi, termometry wskażą 6 st. C. O jeden stopień więcej wyniesie temperatura w Krakowie, Zielonej Górze i Szczecinie. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach dochodząc do 50-70 km/h.

Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?

Jaka pogoda zapowiada się na kolejny tydzień? 

Początek tygodnia zapowiada się pogodnie ze słabym mrozem na wschodzie. Wzrośnie jednak zachmurzenie, szczególnie na zachodzie kraju. Prognozy nie przewidują opadów deszczu ani śniegu, można jednak liczyć na spore przejaśnieni, a lokalnie nawet słońce. Śnieg spadnie jedynie na obszarze Sudetów i Kotliny Kłodzkiej. Z kolei na wschodzie i północnym wschodzie utrzyma się słaby mróz.

Z prognoz amerykańskich modeli wynika, że styczeń 2023 powinien zapisać się jako wyjątkowo ciepły miesiąc. Wszystko przez dominujący nad krajem wyż przez znaczną większość miesiąca. Z utęsknieniem zatem czekamy na kolejne prognozy i liczymy, że kolejne dni przyniosą śnieżną, zimową aurę i sprzyjające warunki na tegoroczne ferie. 

Prognoza zagrożeń IMGW na 4 i 5 stycznia 2023 roku.Wichury w Polsce - wiatr do 90 km/h i przerwy w dostawach prądu [MAPA]