Pogoda. Przez Polskę przejdzie fala opadów. Będzie śnieg, na drogach zrobi się ślisko

Pogoda w piątek przyniesie sporo zawirowań. Wróci zimowa aura, zrobi się chłodniej. W wielu regionach może popadać deszcz, a gdzieniegdzie również śnieg, którego pokrywa może wzrosnąć nawet o 7 cm. Gdzie będzie padać?

Jaka pogoda będzie w piątek w Polsce? "Zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w centrum, na północy i wschodzie śniegu Po południu opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura max od -7 st. na Suwalszczyźnie, około 0 st. C w centrum do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Porywisty wiatr nad morzem" - zapowiadali nad ranem synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

"Po kilku cieplejszych dniach nad Polskę znów napłynęło arktyczne powietrze. Minionej nocy największy mróz wystąpił na północnym wschodzie. W Suwałkach nad ranem temperatura powietrza spadła do -9 st. C" - czytamy w kolejnym wpisie IMGW

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Spowodują gołoledź

Synoptycy ostrzegają w piątek przed marznącymi opadami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące tych zjawisk.

Dotyczą one województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W niektórych rejonach tych województw są prognozowane przejściowe, słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Pogoda. Długi weekend ze śniegiem i mrozem, ale nie wszędzie. 'Duży kontrast termiczny'IMGW: Wraca zima. "Duży kontrast termiczny". Gdzie spadnie śnieg?

Pogoda. Fala opadów nad Polską. Gdzie spadnie śnieg? 

Polska w piątek dostała się pod wpływ układu niżowego Benito, który przyniesie do naszego kraju opady deszczu. To jednak nie koniec, gdzieniegdzie popada bowiem śnieg. W niektórych regionach pokrywa może wzrosnąć od 3 do nawet 7 centymetrów. 

Opady śniegu mają pojawić się w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię i Mazury po Mazowsze. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko, dlatego zaleca się szczególną ostrożność zarówno za kierownicą samochodów, jak i podczas pieszych wypraw. 

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty