Pogoda na dziś - sobota, 7 stycznia. Kontynuacja chłodnego weekendu. Niektórzy muszą przygotować parasole

Długi weekend przebiega pod znakiem ochłodzenia i nic nie wskazuje na to, żeby w sobotę miało się to zmienić. Synoptycy prognozują opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu w niektórych częściach kraju.

Jaka będzie dziś pogoda? Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że kraj będzie podzielony na cieplejszy zachód i południe oraz chłodniejszy wschód i północ. Niestety, niektórzy mieszkańcy Polski będą musieli przygotować parasole. 

Pogoda na dziś. Sobota będzie chłodna i z opadami

Sobota przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem na wschodzie oraz śnieg na północnym wschodzie kraju. Na Suwalszczyźnie może spaść do 1 centymetra śniegu. Z samego rana na krańcach wschodnich możliwe są także opady marznącego deszczu.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W pozostałych częściach kraju synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Najwięcej słońca pokaże się na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą około -3 st. C. W centrum i na północy kraju temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C, natomiast na południowym zachodzie ma być do 9 stopni C.

Powódź błyskawiczna (zdj. ilustracyjne)Powódź błyskawiczna - co to jest i skąd się bierze? Zjawisko, które paraliżuje miasta

Kiedy wyjdzie słońce? Niedziela przyniesie rozpogodzenie w części kraju

Według synoptyków IMGW niedziela ma przebiegać już bez opadów. Najwięcej słońca pojawi się w zachodniej połowie kraju.

W nocy na północnym wschodzie prognozowany jest mróz do około -3 st. C. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna od 2 st. C w centrum, na północy i południowym wschodzie do 5 st. C na zachodzie.

W ciągu dnia najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą nawet do około 10 st. C. Natomiast na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu i nad morzem będzie około 7 st. C, a na Warmii i Mazurach - od 2 do 4 st. C. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - około 0 st. C. Na północy kraju prognozowany jest także porywisty wiatr, do 50 km/h.

PrzymrozekPrzygruntowy przymrozek. Jak wygląda i kiedy powstaje?