Pogoda na dziś - poniedziałek, 9 stycznia. Będzie chłodniej i deszczowo w całym kraju

Wyjątkowo ciepły początek roku sprawił, że zapomnieliśmy o zimie. Ale ona nie zapomniała o nas! Od tego tygodnia przychodzi ochłodzenie, a już dziś prognozie pogody bliżej do łagodnej zimy niż znanej dotąd wiośnie. Oto pogoda na dziś.

Pogoda na poniedziałek, 9 stycznia 2023 roku zapowiada się dość zimowo. Choć należy wspomnieć, że synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznaczają, że bliżej w pogodzie do "łagodnej zimy" niż tej, która powinna pojawić się standardowo w styczniu. Oprócz tego w większości kraju będzie pochmurnie, z możliwymi opadami - i to zarówno śniegu, jak i deszczu. Prognoza na poniedziałek wygląda więc średnio optymistycznie.

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Pogoda na dziś. Nocami mroźnie tylko na wschodzie

W nocy z niedzieli na poniedziałek niewielki mróz mogli odczuć tylko mieszkańcy wschodniej części Polski oraz kotlin górskich. W pozostałych regionach zdaniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura utrzymywała się nawet do 5 stopni Celsjusza na plusie. 

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Ulewy nad morzem i silny wiatr. IMGW: Mroźne powietrze dotrze do Polski

Dzisiejsza prognoza pogody to przede wszystkim opadu deszczu - te głównie na wschodzie kraju, w centrum i na południu. Z kolei w górach może padać deszcz ze śniegiem, przeradzający się w sam deszcz.

Prognoza pogody na poniedziałek. Będzie chłodniej, ale wciąż na plusie

W poniedziałek, tj. 9 stycznia 2023 r., w całym kraju będzie nieco chłodniej niż w ubiegłym tygodniu. Termometry będą jednak wszędzie wskazywać dodatnie temperatury. Najchłodniej będzie w Gdańsku, Bydgoszczy i Białymstoku - 6 stopni Celsjusza. Cieplej, bo 7 st. odczują mieszkańcy Szczecina, Olsztyna, Poznania oraz Zielonej Góry.

Do 8 stopni Celsjusza wskażą termometry w Łodzi, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach oraz Katowicach i Wrocławiu. Zdecydowanie najcieplejszym miejscem w Polsce będzie Kraków - tam odczuwalna temperatura to 9 st. Celsjusza.

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Przez Polskę przejdzie fala opadów. Będzie śnieg, na drogach ślisko