Pogoda. W poniedziałek cieplej i deszczowo, a co dalej? Czy wróci zima?

Pogoda w poniedziałek przyniesie cieplejszą aurę niż w weekend. Na niebie nie zabraknie jednak chmur i opadów deszczu, a miejscami śniegu. Co z naajbliższymi dniami? Jeśli czekacie na powrót zimy, to jeszcze nie ten moment.

"Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, rano na krańcach wschodnich możliwy śnieg. W Tatrach opady śniegu, przybędzie około 10 cm. Temperatura od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st, C od Śląska po Podkarpacie. Na Pogórzu Karpackim wiatr w porywach do 80 km/h" - zapowiadali pogodę na poniedziałek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. 

Pogoda. W poniedziałek jesienno-wiosenna aura

Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest w poniedziałek jesienno-wiosenna aura. W ciągu dnia termometry wskażą od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie przez 6 w centrum, do 8 w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Przed południem możliwy silny wiatr na krańcach południowo-wschodnich. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie on osiągał prędkość do 85 kilometrów na godzinę.

Synoptyczka IMGW Małgorzata Tomczuk mówiła, że Polska będzie dziś podzielona na dwa obszary pogodowe. Na zachodzie i północy kraju prognozowane jest zachmurzenie. Więcej słońca może być na południu i południowym wschodzie.

Styczniowe ocieplenie we Wrocławiu - 07.01.2023 r.Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie poczekamy

Stwierdziła, że możliwe są również niewielkie opady deszczu, a w górach opady śniegu. Zdaniem Małgorzaty Tomczuk w Tatrach może spaść kilka centymetrów śniegu.

Kolejne dni mają być deszczowe. Niewielkie opady śniegu prognozowane są jedynie w rejonach podgórskich Karpat.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Pogoda na najbliższe dni. Mróz wycofał się na wschód 

W długi weekend mogliśmy doświadczyć niewielkiego ochłodzenia, które ustąpiło poniedziałkowemu wzrostowi temperatury. Chłodne powietrze wycofało się na wschód. Na początku tygodnia cieplej będzie głównie na południu. Z kolei od wtorku zbliżona temperatura na plusie (ok. 5 stopni) wystąpi już w całym kraju. W nocy z wtorku na środę lekki przymrozek możliwy będzie w nocy w południowej części kraju - prognozują Fani Pogody

W środę na zaachodzie może być już nawet 10 stopni, na wschodzie nieco chłodniej - maksymalnie 4 st. W czwartek od 6 do 8 stopni. Pogoda w ciągu najbliższych dni nie przyniesie nam więc typowych - jak na styczeń - wartości na termometrach.