Pogoda na dziś - wtorek, 10 stycznia. Tutaj spadnie śnieg. IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda na dziś, czyli na wtorek, 10 stycznia zapowiada się ponuro. W całej Polsce będzie pochmurno, a w niektórych miejscach przewidywane są przelotne opady deszczu i śniegu. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w tym tygodniu nasz kraj będzie znajdować się pod wpływem niżów, w dość ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Możemy spodziewać się opadów deszczu, a także przyrostu śniegu w rejonach podgórskich. W wielu miejscach nie będzie to przyjemny dzień. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na dziś. Dodatnie temperatury w całym kraju

We wtorek w całej Polsce możemy spodziewać się dodatnich temperatur. Najcieplej będzie na zachodzie - we Wrocławiu i Szczecinie termometry wskażą dziś 7 stopni Celsjusza. Jeden słupek rtęci mniej będzie w okolicach Trójmiasta, Poznania, Warszawy, a także w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Lublinie. Mieszkańcy Zielonej Góry, Łodzi, Białegostoku i Olsztyna mogą spodziewać się około 5 stopni. Najchłodniej będzie dziś na Podhalu. W Zakopanem termometry będą pokazywać maksymalnie 3 stopnie Celsjusza.  

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Prognoza pogody na dziś. W górach spadnie śnieg

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś zapowiada się pochmurny dzień, z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z zachodu, z kolei na Podhalu - powieje z kierunków północnych. Przelotne opady deszczu przewidywane są na zachodzie, Warmii i Mazurach, w Krakowie, Łodzi czy Poznaniu. Nieco mocniej popada w okolicach Białegostoku, Lublina i Rzeszowa.

Styczniowe ocieplenie we Wrocławiu - 07.01.2023 r.Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie poczekamy

W obszarach podgórskich mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami wysoko w Tatrach. Prognozuje się tam przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 30 cm. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.