Pogoda na dziś - środa, 11 stycznia. W wielu miejscach wyjrzy słońce, choć miejscami popada

Pogoda na dziś, czyli na środę, 11 stycznia zapowiada się dość przyjemnie. Możemy liczyć na dodatnie temperatury i promienie słońca. W niektórych miejscach jednak przydadzą się parasolki. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ostatnich dniach znajdujemy się pod wpływem niżów, w dość ciepłej i wilgotnej masie powietrza. W środę w wielu rejonach Polski zapowiada się dość przyjemny dzień. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na dziś. Dodatnie temperatury w całym kraju

W środę w dalszym ciągu będziemy odpoczywać od minusowych temperatur. Najcieplej ponownie będzie na zachodzie Polski. Mieszkańcy Szczecina mogą liczyć na 8 stopni Celsjusza, a Wrocławia na jeden stopień mniej. Z kolei w Zielonej Górze, Trójmieście, Krakowie oraz Katowicach będzie dziś 6 stopni. 5 stopni Celsjusza wskażą termometry w centralnej Polsce, na Warmii i Mazurach oraz w okolicach Rzeszkowa, a jeden słupek rtęci mniej będzie na wschodzie Polski i w Zakopanem. Najchłodniej będzie dziś na Podhalu, Kaszubach oraz Podlasiu - od 2 do 3 stopni powyżej zera. 

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Prognoza pogody na dziś. W wielu miejscach słońce wyjdzie zza chmur

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dość pochmurno będzie dziś na północy i zachodzie kraju. W pozostałych częściach Polski wyjrzy dziś słońce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Na północy powieje w porywach do 70 kilometrów na godzinę z kierunków południowych.  

Styczniowe ocieplenie we Wrocławiu - 07.01.2023 r.Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie poczekamy

Przelotne opady deszczu prognozowane są dziś w okolicach Trójmiasta i Zielonej Góry. Nieco mocniej popada w Szczecinie, natomiast na północnym wschodzie i w górach wystąpią opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

.