Pogoda na dziś - czwartek, 12 stycznia. Czeka nas deszczowa i ponura aura, o śniegu możemy zapomnieć

Pogoda na dziś - w czwartek, 12 stycznia nie będzie nas rozpieszczać. Chociaż w ostatnich dniach mówi się o solidnych opadach śniegu w górach, najbliższe godziny dla większości kraju wiążą się z pochmurnym niebem i deszczową aurą. Na próżno wypatrywać za oknem srogiego mrozu czy białego puchu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzisiaj dwunasty dzień stycznia, co za tym idzie, zbliżamy się powoli do połowy miesiąca. Niestety na próżno wypatrywać śniegu i mrozu. Najnowsze prognozy rozwiewają wszelkie wątpliwości - będzie deszczowo, pochmurnie, a w wielu miejscach temperatura utrzyma się na plusie. 

Styczniowe ocieplenie we Wrocławiu - 07.01.2023 r.Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie poczekamy

Pogoda na dziś - czwartek, 12 stycznia 

Czwarty dzień tygodnia zapowiada się dosyć nieprzyjemnie. Jak podają synoptycy z IMGW, w większości regionów będzie padał deszcz. Z kolei na termometrach nadal temperatury utrzymają się na plusie - od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Na południowym wschodzie 6 st. C, w centrum i na północy nawet do 7 st. C. Deszczowej aury możemy się spodziewać na niemal całym obszarze kraju, szczególnie w godzinach porannych. Lokalnie, w okolicy południa, przewiduje się przebłyski promieni słonecznych. 

W czwartek, 12 stycznia w Warszawie termometry wskażą około 7 st. C. Mieszkańcy stolicy mogą liczyć na przejaśnienia, jednak ponura, deszczowa aura znacznie zdominuje dzień. Dodatkowo powieje lekki wiatr o prędkości do 19 km/h.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na weekend 13-15 stycznia

W piątek 13-stego pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurno, okresami wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie kraju również deszczu ze śniegiem. Z kolei w górach i regionach podgórskich możemy spodziewać się opadów śniegu. Jak podaje IMGW temperatura maksymalna od 4 st. C do 8 st. C; na Podhalu około 2 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na północy dość silny i w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Sobota natomiast będzie równie pochmurna i deszczowa. Deszcz ustąpi dopiero w niedzielę - lokalnie będzie nawet pogodnie i słonecznie.