Pogoda na dziś - piątek, 13 stycznia. Zapowiada się paskudny dzień. Deszczowo i ponuro w całej Polsce

Pogoda na dziś, czyli na piątek, 13 stycznia zapowiada się deszczowo - parasolki przydadzą się w całej Polsce. Wciąż jednak możemy liczyć na przyjemne, dodatnie temperatury. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w całej Polsce będzie dziś pochmurno, deszczowo i nie zapowiada się przyjemny dzień. W jednym rejonie też mocniej powieje. 

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda na dziś. Dodatnie temperatury 

W piątek trzynastego w całym kraju możemy spodziewać się przyjemnych temperatur w granicach 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie dziś na Podhalu. W Zakopanem termometry wskażą dziś 6 stopni. Na jeden słupek rtęci więcej mogą liczyć mieszkańcy południowego-wschodu. 8 stopni Celsjusza będzie na Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie i w okolicach Łodzi, a w Warszawie, Katowicach i Zielonej Górze - 9 stopni. W rejonie Trójmiasta, w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie termometry pokażą 10 stopni Celsjusza. 

Jazda na sankach - zdjęcie ilustracyjneCzy w ferie spadnie śnieg? To nie będą ferie zimowe, jakie dotąd znaliśmy

Co ciekawe, zdaniem ekspertów temperatura w całej Polsce jest obecnie wyższa od wieloletnich norm termicznych. Na Podkarpaciu maksymalna anomalia wynosi blisko 8 stopni Celsjusza. 

Styczniowe ocieplenie we Wrocławiu - 07.01.2023 r.Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie poczekamy

Prognoza pogody na dziś. Będzie deszczowo

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek w całym kraju będzie pochmurno, z przejaśnieniami na północnym-zachodzie. Przydadzą się dziś również parasolki. W całej Polsce wystąpią przelotne opady deszczu, a mocniej popada w Poznaniu i okolicach Trójmiasta, w tym w Gdańsku. Na południowym-wschodzie może spaść deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, a na północy powieje w porywach do 65 kilometrów na godzinę z kierunków południowych i południowo-zachodnich. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl