Pogoda na dziś - sobota, 14 stycznia. Słonecznie, lecz wietrznie. IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda na dziś, czyli na sobotę, 14 stycznia w wielu miejscach zapowiada się dość przyjemnie, choć wietrznie. Słońce wyjdzie zza chmur, a temperatury wciąż będą sięgać 10 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę wciąż nad nasz kraj będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie, a większość Polski będzie znajdować się pod wpływem układu niżowego znad Skandynawii i Bałtyku. Dzisiaj wzrośnie również ciśnienie.  

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda na dziś. Przyjemnych temperatur ciąg dalszy

W sobotę wciąż możemy liczyć na dodatnie temperatury, które w praktycznie całym kraju będą sięgać niemal do 10 stopni Celsjusza. Na 9 stopni mogą dziś liczyć mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego. O jeden słupek rtęci mniej wskażą termometry w Szczecinie, centralnej Polsce, okolicach Trójmiasta, na Podlasiu, a także w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie. Najchłodniej będzie na Podhalu. W Zakopanem prognozowane są 3 stopnie powyżej zera.

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na ferie zimowe 2023. Zima zaskoczy uczniów jeszcze w styczniu?

Nie zapominajmy o ciepłych ubraniach, wybierając się w góry. Wysoko w Tatrach temperatury będą dziś sięgać -4 stopni, a w Bieszczadach i Beskidach od -1 do 1 stopnia Celsjusza.

Prognoza pogody na dziś. W wielu miejscach wyjrzy słońce

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę najładniejszej pogody możemy spodziewać się w centrum i na południowym-zachodzie. To właśnie tam pojawi się dzisiaj najwięcej słońca. W pozostałych rejonach kraju będzie bardziej pochmurno. Przelotne opady prognozowane są w okolicach Trójmiasta, w tym w Gdańsku. 

Pogoda. Mróz w Rosji"Godzilla" atakuje Rosję, nawet poniżej -60 st. C. Może być zimniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia przed silnym wiatrem na zachodzie, północy i południu. Będzie wiać w porywach dochodzących do 65 kilometrów na godzinę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.