Pogoda. Kiedy wróci zima? Na horyzoncie widać ochłodzenie

W pierwszych województwach rozpoczęły się ferie, tymczasem zima zdążyła dać o sobie zapomnieć, ustępując wiosennej aurze. Kiedy wróci zimowa pogoda? Według synoptyków na horyzoncie widać ochłodzenie.

Choć w sobotę w wielu regionach pogoda była spokojna, a nawet dość słoneczna, po południu i w nocy czeka nas spora zmiana. Zgodnie z zapowiedziami zarówno Fanów Pogody, jak i IMGW, w najbliższych godzinach możemy spodziewać się coraz silniejszego wiatru, a później wichury. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. Wichura w nocy, wiatr do 150 km/h 

Silna wichura ma dotrzeć do Polski w nocy z soboty na niedzielę. W północnych i zachodnich regionach wiatr może przekroczyć nawet 100 kilometrów na godzinę. Fani Pogody zapowiedzieli, że na Bałtyku możemy spodziewać się sztormu.

W dodatku według niektórych modeli w górach halny ma rozpędzić się aż do 150 km/h, dlatego będzie niebezpiecznie. Wichura ma się utrzymać w niedzielę i potrwać do nocy z niedzieli na poniedziałek. Warto więc odpuścić wszelkie górskie wycieczki w ten weekend. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Sztorm na Bałtyku (zdjęcie ilustracyjne)Do Polski zbliża się wichura. Fani Pogody: W górach wiatr do 150 km/h

Pogoda. Czy wróci zima? Kiedy spadnie śnieg? 

Początek stycznia był nietypowo ciepły jak na tę porę roku, w związku z czym wiele osób zastanawia się, kiedy przyjdzie prawdziwa mroźna zima z opadami śniegu. Na to pytanie próbował odpowiedzieć synoptyk tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. 

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na ferie zimowe 2023. Zima zaskoczy uczniów jeszcze w styczniu?

Według jego prognozy co najmniej do czwartku 19 stycznia temperatura powietrza ma utrzymać się na dość wysokim poziomie. Później stopniowo zacznie się ochładzać. Od 24 stycznia na termometrach mamy zobaczyć 0 stopni Celsjusza, a w nocy temperatura może spaść do -3 stopni. - Można powiedzieć, że po 20 stycznia wydarzy się coś zimowego. Skala tej zimy jeszcze precyzyjnie nie jest do określenia, ale nastąpi wyraźna zmiana - tłumaczył Wasilewski. 

- Jest szansa, że będzie odrobina zimy, nie srogiej i ogromnej, ale nie będzie to wyglądać jak wiosna w środku zimy, bo na razie mamy taką sytuację - dodał.