Pogoda na dziś - wtorek, 17 stycznia. Polska będzie podzielona na deszczowy wschód i słoneczny zachód

Pogoda na dziś, czyli na wtorek, 17 stycznia zapowiada się deszczowo i pochmurnie na wschodzie. Na odrobinę słońca mogą liczyć mieszkańcy zachodu Polski, z kolei na południu IMGW wydało ostrzeżenia. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Ostatnie ciepłe dni sprawiły, że zapomnieliśmy o zimie. Jednak jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który będzie powodował stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - wtorek, 17 stycznia. Temperatury powyżej zera

We wtorek temperatura wciąż będzie utrzymywać się na plusie. Najcieplej będzie dziś na Podlasiu i Dolnym Śląsku. Tam termometry wskażą 7 stopni Celsjusza. Na południu i w centrum kraju będzie o jeden słupek rtęci mniej, z kolei na północy nieco chłodniej. 4 stopnie powyżej zera prognozowane są w Zachodniopomorskiem oraz na Warmii i Mazurach, a 5 stopni Celsjusza w rejonach Trójmiasta. Na najniższe temperatury trzeba przygotować się w górach. W Zakopanem termometry pokażą 3 stopnie, a w Szklarskiej Porębie zatrzymają się w okolicach 0 stopni. 

Prognoza pogody na dziś. Na zachodzie będzie więcej słońca

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś mieszkańcy wschodu kraju muszą przygotować się na pochmurny i deszczowy dzień. Przelotne opady prognozowane są również w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Kielcach. Z kolei w Szczecinie może spaść dziś deszcz ze śniegiem. Wiatr będzie dziś słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty z południowo-zachodnich i południowych kierunków. 

Na nieco lepszą pogodę można liczyć na zachodzie Polski, a w szczególności na Dolnym Śląsku. Tam dziś wyjrzy słońce.

IMGW wydało ostrzeżenia obowiązujące od powiatu gorlickiego w Małopolsce, po starachowicki w województwie Świętokrzyskim i po karkonoski na Dolnym Śląsku. Żółte alerty dotyczą opadów marznących, które mogą powodować gołoledź. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.