Pogoda na dziś - środa, 18 stycznia. Wraca zima? Czeka nas ochłodzenie i opady śniegu. IMGW wydało alerty

Pogoda na dziś, czyli na środę 18 stycznia przyniesie nam ochłodzenie w praktycznie całej Polsce. W niektórych miejscach spadnie też deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Czy czeka nas powrót zimy? Poznajcie szczegółową prognozę pogody dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, możemy spodziewać się zimowej aury. Obecnie znajdujemy się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który przynosi nam stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg. W środę warto więc pamiętać o nieco cieplejszych ubraniach. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na dziś. Ochłodzenie w całym kraju

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę czeka nas ochłodzenie. Najzimniej będzie dziś na Dolnym Śląsku. Tam słupki rtęci zatrzymają się dzisiaj w granicach 0 stopni. 1 stopnień Celsjusza będzie na Warmii i Mazurach, a 2 na zachodzie i w centrum. W okolicach Trójmiasta oraz na Śląsku termometry wskażą 4 stopnie, z kolei 5 w rejonach Krakowa. Na ciepłą pogodę wciąż mogą liczyć mieszkańcy Podkarpacia i Lubelszczyzny. Tam temperatury będą sięgać 10 stopni Celsjusza. 

Prognoza pogody. W niektórych miejscach spadnie śnieg

W środę w całym kraju będzie pochmurno. Przelotne opady prognozowane są dziś na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, natomiast na Kaszubach, Warmii i Mazurach, Kujawach, Śląsku i w Wielkopolsce spadnie mokry śnieg. W pozostałych rejonach Polski można spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie dziś słaby i zmienny. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem w województwie pomorskim (powiaty wschodnie), warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim (z wyłączeniem powiatów zachodnich), mazowieckim, wielkopolskim (powiaty południowe), lubelskim, podlaskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim.

Z kolei żółte alerty przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwie kujawsko-pomorskim (powiaty wschodnie), warmińsko-mazurskim (powiaty zachodnie), mazowieckim (powiaty północno-zachodnie), wielkopolskim (powiaty południowe), łódzkim (powiaty północno-zachodnie), opolskim i dolnośląskim.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.