Pogoda na dziś - czwartek, 19 stycznia. Zimowa aura nad Polską. IMGW wydało alerty na południu

Pogoda na dziś, czyli na czwartek, 19 stycznia przyniesie nam zimową aurę. Możemy spodziewać się temperatury maksymalnej od 0 do 3 stopni Celsjusza, a także intensywnych opadów śniegu na południu Polski. Poznajcie szczegółową prognozę pogody dla naszego kraju.

Pogoda na czwartek, 19 stycznia 2023 roku zapowiada się dość chłodno. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają dziś przed intensywnymi opadami śniegu na południu kraju. Uważać powinni także kierowcy, bo może być dość ślisko. 

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda na dziś. Zimowa aura nad Polską

W czwartek w dalszym ciągu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Najchłodniej będzie dziś w okolicach Szklarskiej Poręby, gdzie termometry wskażą 1 stopień poniżej zera oraz na Podhalu i w Beskidach - 0 stopni. Na jeden stopień więcej mogą liczyć mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Zielonej Góry, z kolei 2 stopnie Celsjusza prognozowane są na północnym-zachodzie, w centrum i południu kraju, a także na Lubelszczyźnie. Najcieplej będzie w okolicach Wrocławia, Białegostoku i Trójmiasta, w tym Gdańsku. Tam termometry pokażą 3 stopnie powyżej zera. 

Schladming, Austria. 6 stycznia 2023 r."Za pięć dwunasta"? Która godzina jest na zegarze klimatycznej zagłady?

Prognoza pogody. Na południu przybędzie białego puchu

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiejsza noc przyniosła nam spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, w związku z tym w wielu miejscach możliwe jest zamarzanie mokrych nawierzchni chodników oraz dróg. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Od czwartkowego poranka możemy spodziewać się kolejnych opadów śniegu na Podkarpaciu, Małopolsce oraz Lubelszczyźnie. Mogą one powodować przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 10 cm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty o intensywnych opadach na Podkarpaciu. 

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na ferie zimowe 2023. Zima zaskoczy uczniów jeszcze w styczniu?

W większości kraju będzie dziś pochmurno, z przejaśnieniami na północy i zachodzie. Na wschodnich krańcach prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych i północno-zachodnich. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.