Pogoda na dziś - poniedziałek, 23 stycznia. Czeka nas ponury dzień. W niektórych miejscach będzie padać

Pogoda na dziś, czyli na poniedziałek, 23 stycznia przyniesie nam pochmurną i ponurą aurę. Słońce nie wyjrzy dziś zza chmur, a miejscami będą występować słabe opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Poznajcie szczegółową prognozę pogody dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek tygodnia nie będzie zbyt przyjemny - czeka nas pochmurny i chłodny dzień. Jednak odpoczniemy od trudnych zimowych warunków i intensywnych opadów śniegu, które w ostatnich czasie występowały w wielu miejscach Polski. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na dziś. Dodatnie temperatury

W poniedziałek będzie nieco cieplej niż ostatnich dniach. W całym kraju utrzymają się dodatnie temperatury. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie termometry wskażą 1 stopień powyżej zera. Jeden stopień więcej będzie na Podlasiu, Warmii i Mazurach, a także na zachodzie Polski. 3 stopnie Celsjusza prognozowane są w okolicach Trójmiasta, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Warszawy. Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Lubelszczyzny oraz Podkarpacia. Tam będą dziś 4 stopnie. 

Prognoza pogody na dziś. Zapowiada się ponury dzień

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek w całym kraju będzie ponuro i pochmurno. Opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu prognozowane są dziś głównie na północnym-zachodzie Polski. Dodatkowo lokalnie przez większość dnia mogą występować mgły. 

Ferie 2023. Jaka pogoda w najbliższym czasie? 

Wielu uczniów i rodziców planujących wyjazdy w ferie zastanawia się, czy możemy spodziewać się iście zimowych warunków. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodne zapowiadają, że temperatury znacznie spadną około 20 stycznia. Będzie też sypać śnieg, jednak nie będą to tak intensywne opady, jakie mogliśmy obserwować w ostatnich dniach. Takie warunki będą utrzymywały się do pierwszego tygodnia lutego. Później możemy spodziewać się wiosennej aury. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.