Pogoda na dziś - 21 stycznia. Warto być przygotowanym na iście zimową aurę

Pogoda na dziś, czyli sobotę 21 stycznia zapowiada się iście zimowo. Warto być przygotowanym na intensywne opady śniegu i zdecydowanie niższe temperatury niż te, którymi pogoda nie rozpieszczała nas w ciągu tygodnia. Gdzie będzie najchłodniej tego dnia? Odpowiadamy.

Synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki Wodnej zapowiadają, że w sobotę 21 stycznia opady śniegu będą występować w całym kraju. Najmniej intensywne opady prognozowane są w Polsce wschodniej i północno-zachodniej.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - 21 stycznia. Temperatury nie zachęcają do wyjścia na dwór

Pogoda w weekend nie będzie nas rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają, że w sobotę w większości regionów pojawi się śnieg. Temperatury również nie są zbyt optymistyczne. Tego dnia najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim, gdzie mieszkańcy zobaczą na termometrach aż 4 stopnie. Nieco chłodniej, bo 3 stopnie, synoptycy zapowiadają w Gdańsku. 2 stopnie na Podlasiu i Lubelszczyźnie. 1 stopień w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. W sobotę 0 stopni synoptycy prognozują w województwach: warmińsko-mazurskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim i dolnośląskim.

Niebezpiecznie na drogach na PodhaluAtak zimy w górach. Bardzo złe warunki drogowe. "Pokrywa śnieżna do 200 cm"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś. W sobotę będzie deszczowo i śnieżnie

Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad Rumunii nad południową część kraju. Na wschodzie i w centrum zaznaczy się strefa związanego z niżem układu frontów atmosferycznych. Zachód Polski pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, nad wschodnią część Polski napłynie cieplejsza masa powietrza. Wystąpią wahania ciśnienia

- poinformowali synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki Wodnej.

Pogoda na sobotę 21.01.2023 - opady i porywy wiatruPogoda na weekend. Śnieg może łamać gałęzie, przerwy w dostawach prądu

W sobotę 21 stycznia niemal w całej Polsce występować będą opady deszczu, śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Zachmurzone niebo bez opadów będzie tego dnia wyłącznie w województwie zachodnio-pomorskim.