Pogoda na dziś - wtorek, 24 stycznia. Pochmurna północ i pogodne południe. IMGW ostrzega przed gołoledzią

Pogoda na dziś - wtorek, 24 stycznia podzieli nasz kraj na pół. Mieszkańcy północy i centralnej Polski muszą przygotować się na ponury i pochmurny dzień, z kolei na południu będzie można liczyć na odrobinę słońca. Oto szczegółowa prognoza pogody.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do czwartku będziemy znajdywać się w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 do 4 stopni Celsjusza, lokalnie mogą wystąpić słabe opady deszczu i śniegu. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Wciąż chłodno w całej Polsce

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam słupki rtęci spadną dziś do 1 stopnia poniżej zera. 1 stopień będą wskazywać termometry na Warmii i Mazurach, Podlasiu i w okolicach Zielonej Góry, a 2 stopnie w rejonach Trójmiasta na Podhalu i północnym-zachodzie. Mieszkańcy centralnej Polski, Lubelszczyzny, Małopolski i Śląska mogą liczyć na 3 stopnie, natomiast Wrocławia i Kielc - 4 stopnie Celsjusza. 

Niezwykłe zjawisko w Turcji"Latające spodki" na niebie. Niezwykłe zjawisko budziło różne skojarzenia

Prognoza pogody na dziś. IMGW wydało alerty

We wtorek na północy i w centrum Polski będzie dziś pochmurno. Przejaśnienia wystąpią na południu - Dolnym Śląsku, Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Miejscami na południu i wschodzie prognozowane są też słabe opady mżawki lub deszczu, a lokalnie - śniegu. Wiatr będzie dziś słaby z kierunków północnych oraz północno-wschodnich. Rano mogą pojawić się również mgły ograniczające widoczność.

Mapa opadów - piątek 27 styczniaDo kiedy utrzyma się śnieg? W przyszłym tygodniu kolejne opady [IMGW]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Żółte alerty obowiązują na terenie od Katowic, przez Częstochowę, Kraków i Kielce, po Tarnów oraz Rzeszów

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.