Pogoda na dziś - czwartek, 26 stycznia. Chmury nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia

Pogoda na dziś, czyli czwartek, 26 stycznia nie zapowiada się za ciekawie. Nie ma co liczyć na poprawę warunków atmosferycznych - w dalszym ciągu możemy spodziewać się pochmurnej i ponurej aury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska wciąż pozostaje pod wpływem tak zwanych zgniłych wyżów. W czwartek będzie zimno i pochmurno w całym kraju, a utrzymująca się ponura aura może być uciążliwa dla naszego organizmu ze względu na niedostatek światła słonecznego. Warunki atmosferyczne mogą wpływać na nasze negatywne samopoczucie. 

Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

Pogoda na dziś. Kolejny zimny dzień

W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od -1 do 3 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie dziś na Podhalu i Suwalszczyźnie. Tam słupki rtęci spadną 1 stopień poniżej zera. 1 stopień będzie na zachodzie, wschodzie, Warmii i Mazurach oraz Podkarpaciu. 2 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Trójmiasta, Poznania, Warszawy, Krakowa, a także Dolnego Śląska i Śląska. 

Niezwykłe zjawisko w Turcji"Latające spodki" na niebie. Niezwykłe zjawisko budziło różne skojarzenia

Prognoza pogody. Pochmurno w całej Polsce

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek duże zachmurzenie wciąż nie będzie odpuszczać. Przejaśnienia pojawią się jedynie na Podkarpaciu. Wiatr prognozowany jest słaby i umiarkowany ze wschodu, z kolei na północy Polski - z kierunków południowych i południowo-zachodnich. Miejscami, w szczególności nad Bałtykiem mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. 

Mapa z porywami wiatru - poniedziałek 30 styczniaSilne załamanie pogody. Nurkujący cyklon dotrze do Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Żółte alerty obowiązują do jutrzejszego poranka na północy: od powiatu myśliborskiego, przez wałecki, szczecinecki, starogardzki, malborski (z wyłączeniem powiatu sztumskiego), aż po sokólski, na wschodzie - na Lubelszczyźnie, Podlasiu, a także na Mazowszu - od Radomia po Siedlce oraz Ostrołękę. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.