Pogoda na dziś - piątek, 27 stycznia. To będzie trudny dzień dla kierowców. IMGW wydało żółte alerty

Pogoda na dziś, czyli na piątek, 27 stycznia przyniesie nam nieciekawą aurę. Czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a także deszczu powodującego gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kierowców.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że od dziś Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Z kolei nad północne województwa napłynie front atmosferyczny związany z głębokim niżem znad Skandynawii. Za jego sprawą mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, śniegu, a także przejaśnienia. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Chłodne południe, cieplejsza północ

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek najzimniej będzie na Podhalu. W Zakopanem i okolicach słupki rtęci spadną dziś do 4 stopni poniżej zera. 0 stopni wskażą termometry na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie. W centrum i na południu będzie 1 stopień, natomiast najcieplej na północnym zachodzie i w okolicach Trójmiasta, w tym w Gdańsku - do 3 stopni Celsjusza. 

Zima (zdjęcie ilustrujące)Pogoda długoterminowa. W lutym burze śnieżne i siarczysty mróz

Prognoza pogody. W wielu miejscach wyjdzie dziś słońce

W piątek wciąż nad Polską będzie utrzymywać się dużo chmur. Przejaśnienia mogą pojawić się miejscami na północnym-zachodzie, w centrum, na południu i wschodzie. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, nad Bałtykiem porywisty z kierunków północnych i północno-wschodnich. Od Suwalszczyzny, przez centrum aż po Dolny Śląsk prognozowane są opady śniegu. Z kolei nad morzem może popadać deszcz ze śniegiem. 

Niezwykłe zjawisko w Turcji"Latające spodki" na niebie. Niezwykłe zjawisko budziło różne skojarzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Żółte alerty obowiązują w województwie mazowieckim oraz lubelskim do sobotniego poranka.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.