Pogoda na dziś - poniedziałek 30 stycznia 2023 r. Opady w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia

W poniedziałek, czyli 30 stycznia 2023 roku w całej Polsce możemy spodziewać się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla poszczególnych regionów. Oblodzenia i silne porywy wiatru.
Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Nad Polską pojawi się cyklon, który przyniesie opady deszczu ze śniegiem oraz śnieg. Synoptycy ostrzegają jednak przed gwałtownymi podmuchami wiatru. Jaka prognoza pogody czeka nas dzisiaj? Analizujemy.

Pogoda. Wielki powrót śniegu. Niebezpieczny ranek na drogach PodkarpaciaPogoda. Wielki powrót śniegu. Niebezpieczny ranek na drogach Podkarpacia

Pogoda na dziś. Opady i porywisty wiatr

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 zapowiada się pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu na terenie całej Polski. Za załamanie pogody odpowiada głęboki niż znad Północnego Atlantyku, który wędrując przez Skandynawię, pojawi się później nad Bałtykiem. Efektem czego Polskę spowiją chmury, które przyniosą deszcz ze śniegiem i śnieg.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia, dotyczące możliwości spadku temperatury powietrza doprowadzając tym samym do zamarzania mokrych nawierzchni. Alert obejmuje tereny zamieszczone na grafice poniżej.

Alert IMGW dotyczący spadku temperatur oraz oblodzeniaAlert IMGW dotyczący spadku temperatur oraz oblodzenia Fot. Screen, meteo.imgw.pl

Choć z czasem pogoda może się zmieniać i słupki będą pokazywać wartość poniżej 0 st. C to jednak w ciągu dnia przez pewien czas na terenie całego kraju, możemy spodziewać się dodatnich temperatur.

Najzimniej na południowym wschodzie w Rzeszowie i Lublinie 1 st. C. Nieco cieplej w Kielcach, Krakowie, Katowicach oraz Łodzi, a także na północnym wschodzie, tu termometry wskażą 2 st. C. W Warszawie 3 st. C natomiast mieszkańcy Bydgoszczy, Poznanie i Zielonej Góry zobaczą na termometrach 4 st. C. Najcieplej we Wrocławiu, 5 st. C oraz w Szczecinie, 6 st.C. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Giewont i zjawisko morza mgiełGiewont znikał za morzem chmur. "Bajecznie to wygląda!" [WIDEO]

Prognoza pogody na poniedziałek. Silne porywy wiatru

Analizując pogodę na dziś, należy zwrócić uwagę także na kwestię wiatru. Synoptycy ostrzegają, że miejscami porywy mogą osiągać nawet od 80 do 100 km na godzinę. Początkowe pomiary wskazywały, że uciążliwy wiatr odczujemy w dużej części kraju. Jednak najnowsze dane wskazują, że najsilniej powieje na wybrzeżu i północnowschodniej Polsce.

W tej sprawie IMGW także wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. 

Mapa pogodowa IMGW. Alert dotyczący silnego wiatruMapa pogodowa IMGW. Alert dotyczący silnego wiatru Fot. Screen, meteo.imgw.pl