Pogoda na pięć dni. Kiedy i gdzie będzie padał śnieg? Możliwe zawieje

Pogoda w ciągu najbliższych dni przyniesie nam sporo chmur, choć miejscami możliwe będą też rozpogodzenia. Na termometrach maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Możliwe też będą opady. Gdzie i kiedy spadnie śnieg?

W najbliższych dniach w Polsce utrzyma się pochmurna pogoda z przelotnymi, ale też miejscami intensywniejszymi opadami. W niedzielę śnieg i deszcz ze śniegiem przelotnie popadają na Pomorzu. Na termometrach zobaczymy natomiast maksymalnie od -2 stopni Celsjusza w Małopolsce do 3 stopni na Pomorzu Zachodnim - wynika z prognozy synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr głównie słaby i umiarkowany, choć nad morzem nieco się rozpędzi - nawet do 65 kilometrów na godzinę. Co z kolejnymi dniami?

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda od poniedziałku do czwartku. Silny wiatr, maksymalnie 4 stopnie Celsjusza

Poniedziałek również będzie dniem na ogół pochmurnym. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 do 4 stopni Celsjusza. Chłodniej w dolinach górskich, gdzie na termometrach będzie maksymalnie od -4 do 0 st. Powieje też dość silny wiatr, który nad morzem rozpędzi się nawet do 80 kilometrów na godzinę, a w głębi lądu - do 65 km/h - wynika z prognoz IMGW

Kolejne dni - wtorek, środa i czwartek - również z zachmurzeniem dużym. W ciągu dnia na termometrach maksymalnie od 0 do 4 stopni Celsjusza, W dolinach górskich wciąż chłodniej od -5 do 0 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, choć okresami porywisty, który rozpędzi się nawet do 65 kilometrów na godzinę.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Kiedy i gdzie będzie padał śnieg? 

Według prognozy tvnmeteo.pl w niedzielę śnieg popada na północnym wschodzie - jednak będą to opady poniżej jednego centymetra. Na Pomorzu z kolei słabo popada deszcz. Co z kolejnymi dniami? 

W poniedziałek spadnie już nieco więcej śniegu - ok. 3-5 cm, miejscami nawet do 10 cm. Śnieg stopniowo przechodzić będzie w deszcz. Na północnym zachodzie w drugiej części dnia mają nawet pojawić się przejaśnienia. Na wschodzie lokalnie możliwe zawieje śnieżne. 

We wtorek mniej opadów, będą one raczej przelotne. Synoptycy zapowiadają też przejaśnienia. Z kolei w środę znów więcej chmur i opady śniegu maksymalnie do 5 centymetrów, na zachodzie wystąpią natomiast opady deszczu. Czwartek wciąż pochmurny z opadami śniegu i deszczu.