Pogoda na dziś - wtorek 31 stycznia. Ostatni dzień miesiąca przyniesie opady, niewykluczone oblodzenia

Pogoda na dziś - wtorek 31 stycznia. Ostatni dzień miesiąca zwiastuje zimową aurę - w wielu województwach prognozowane są opady śniegu, deszczu i oblodzenia. Towarzyszyć będzie nam silny wiatr i niska temperatura. Na warunki nie mogą jednak narzekać fani zimowych sportów!

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś. Wtorek 31 stycznia to ostatni dzień pierwszego miesiąca w roku. Jak się okazje po pochmurnych i szarych dniach w wielu miejscach będzie biało i śnieżnie! Warunki znacznie pogorszą się szczególnie na drogach, o czym informuje IMGW. Niewykluczone są śnieżyce i liczne oblodzenia. 

Nurkujący cyklon spowoduje atak zimyNurkujący cyklon nad Polską sprowadzi śnieżyce i wichury

Pogoda na dziś - we wtorek 31 stycznia szykuje się powrót zimy

Wszystko wskazuje na to, że w wielu regionach zimowa aura powróci! Pogodę będą kształtowały dynamiczne niże, które mogą przynieść opady śniegu, miejscami przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Ostatni dzień miesiąca zapowiada zatem duże zachmurzenie - przejaśnienia jedynie w pasie od Suwalszczyzny, przez centrum po Dolny Śląsk. 

Temperatura będzie przeważała powyżej zera - od 2 st. C. na wschodzie i południu kraju, 3 st. C. w centrum i do 4 st. C na Dolnym Śląsku i Nizinie Szczecińskiej. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą - zagrożeniem będą intensywne opady śniegu oraz porywisty wiatr o średniej prędkości 35-45 kilometrów na godzinę, w porywach do 80-85 km/h. Alerty przed silnymi podmuchami wydano w województwach:

  • dolnośląskim, w powiatach położonych na południu regionu, gdzie obowiązywać będą do godz. 3 we wtorek;
  • pomorskim, w powiatach nadmorskich,
  • zachodniopomorskim, w powiatach północnych, gdzie w mocy będą do godz. 2 we wtorek.
Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Z kolei intensywnych opadów śniegu mogą się spodziewać mieszkańcy województwa dolnośląskiego i śląskiego (od 15 do 20 cm) oraz małopolskiego - od 8 do nawet 12 cm śniegu.

Wielki powrót zimy - prognoza na stokach narciarskich 

Powrót zimy jest uciechą dla najmłodszych, którzy właśnie zaczynają ferie, ale i wszystkich fanów wszelakich sportów. Stoki powoli będą się zapełniać, a panująca na nich aura zachęca do aktywności. W Zakopanem na Kasprowym Wierchu do -8 st. C, z kolei pokrywa śnieżna to nawet 120 cm! Sprzyjające warunki także na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej od -2 st. C i 100 cm śniegu. Podobnie w Krynicy -4 stopnie i pokrywa od 40 do 100 cm.