Pogoda na tydzień. Gdzie będzie padał śnieg? Nadchodzi spore ochłodzenie, -15 stopni C

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia? W najbliższych dniach w Polsce zapowiada się aura ze sporą ilością chmur. Będzie padać śnieg, deszcz ze śniegiem, a miejscami też deszcz. Powoli zbliża się też ochłodzenie. Pod koniec tygodnia w ciągu nocy temperatura spadnie do -15 stopni Celsjusza.

Pogoda w tym tygodniu po raz kolejny przyniesie nam przewagę pochmurnej aury. Zgodnie z prognozą IMGW nie zabraknie też opadów, głównie śniegu - najwięcej spadnie go na południu. Możliwe rozpogodzenia, choć wówczas zapowiadają się mroźne noce - temperatura na Podhalu może spaść nawet do -15 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda na wtorek, środę i czwartek. Opady śniegu, miejscami wiatr do 90 km/h 

Zarówno wtorek, jak i środa oraz czwartek zapowiadają się pochmurno. We wtorek przelotnie popada śnieg i deszcz ze śniegiem, a nad morzem również deszcz. Tego dnia na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 (w rejonach podgórskich) do 5 stopni Celsjusza (na Pomorzu). Zgodnie z prognozami IMGW wiatr będzie umiarkowany, a nad morzem i w górach - okresami silny. Wysoko w Sudetach może rozpędzić się nawet do 90 kilometrów na godzinę. 

W środę i czwartek śnieg i deszcz ze śniegiem popadają przelotnie, nad morzem i  na zachodzie możliwe będą natomiast opady deszczu. W Karpatach w czwartek silniej popada śnieg. Wiatr okresami silny może rozpędzić się do 70 km/h. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na piątek, sobotę i niedzielę. 

W kolejne dni tygodnia na niebie nadal utrzyma się sporo chmur, możliwe będą też opady zarówno deszczu, jak i deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W piątek śnieg przelotnie popada głównie na wschodzie i południu. Na termometrach tego dnia zobaczymy natomiast maksymalnie od -1 do 4 stopni Celsjusza. 

W sobotę i w niedzielę padać będzie głównie śnieg i deszcz ze śniegiem, a na zachodzie - deszcz. W ciągu dnia na termometrach maksymalnie od -1 do 6 stopni Celsjusza. Jak wskazują synoptycy IMGW, noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę przyniosą rozpogodzenia. To z kolei wiązać się będzie ze sporym spadkiem temperatury - nawet do -15 stopni Celsjusza w okolicach podgórskich. Nad ranem może być ślisko.