Pogoda na dziś - środa, 1 lutego. Czy nowy miesiąc przyniesie nam opady śniegu? IMGW wydało nowe alerty

Co przyniesie nam pierwszy dzień lutego? W dalszym ciągu możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. IMGW wydało także ostrzeżenia przed silnym wiatrem w niektórych rejonach kraju. Zobaczcie, jak zapowiada się pogoda na dziś, czyli na środę, 1 lutego.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przed nami kolejny pochmurny i ponury dzień z opadami, głównie śniegu. Na południu kraju mogą wystąpić zawieje śnieżne, a na północy i zachodzie ostrzega się przed silnym wiatrem. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Pogoda na dziś. Nawet do 6 stopni na zachodzie

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 6 stopni. Na najcieplejszy dzień mogą liczyć mieszkańcy województwa zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. W okolicach Szczecina termometry wskażą 6 stopni, natomiast w rejonach Trójmiasta, w tym w Gdańsku - 5 stopni Celsjusza. 4 stopnie będą dziś w centrum, na Śląsku i Dolnym Śląsku oraz na Lubelszczyźnie. O jeden stopień mniej prognozowany jest na Podkarpaciu i Podlasiu, z kolei 2 stopnie na Warmii i Mazurach oraz Podhalu. 

Pogoda na luty. Idzie ochłodzenie, nawet -24 stopniePogoda na luty. Powrót zimy? Możliwe nawet -24 stopnie. Co z opadami?

Prognoza pogody na dziś. IMGW wydało ostrzeżenia

W środę będzie utrzymywać pochmurna aura sprzed kilku dni. W praktycznie całej Polsce popada deszcz ze śniegiem, z wyjątkiem Pomorza i Pomorza Zachodniego, gdzie pojawią się przelotne opady deszczu. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie poprószy dziś śnieg.

Zima / zdjęcie ilustracyjneWróci zima i siarczysty mróz? Minimalna temperatura może wynieść -24 stopnie

Wiatr będzie przeważnie z kierunków zachodnich, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach nawet do 70 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed mocnymi podmuchami na zachodzie i pomorzu. Na południu kraju ostrzega się przed zamieciami śnieżnymi. Intensywne opady śniegu zapowiadane są dla powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego, suskiego i żywieckiego.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.