Pogoda na dziś - czwartek, 2 lutego. Żółte alerty w całej Polsce. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Pogoda na dziś, czyli na czwartek, 2 lutego nie zapowiada się zbyt przyjemnie. To będzie kolejny pochmurny dzień z opadami deszczu ze śniegiem. IMGW wydało ostrzeżenia przed oblodzeniem, zawiejami śnieżnymi, intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w wielu miejscach w Polsce będzie dziś wiało i padało. W niektórych rejonach porywy wiatru będą mogły sięgać nawet do 90 km/h. Szczególną uwagę powinni zachować dziś kierowcy, bo może być ślisko. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Prognoza pogody. Zimowa aura nad Polską

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek nie mamy, co liczyć na przyjemne temperatury powyżej 5 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie dziś na Suwalszczyźnie i Podhalu. Tam termometry wskażą dziś 1 stopień, z kolei o jeden stopień więcej będzie na Warmii i Mazurach. W Warszawie, na południu oraz wschodzie kraju termometry będą 3 stopnie, a na zachodzie, w Poznaniu i okolicach Trójmiasta, w tym Gdańsku 4 stopnie powyżej zera. Najcieplej zapowiada się na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy rejonów Wrocławia mogą spodziewać się 5 stopni Celsjusza. 

Prognoza zagrożeń IMGW na 2.03.2023 i prognoza porywów wiatru na 1.02.2023Cyklon Oleg przyniesie wichurę i ulewy. Są alerty [PROGNOZA ZAGROŻEŃ]

Pogoda na dziś. Żółte alerty w całym kraju

W czwartek wciąż na terenie całego kraju będzie utrzymywać się duże zachmurzenie i opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Wiatr będzie umiarkowany, okresami silny, w porywach do 40-60 km/h. W niektórych miejscach prognozowane są mocniejsze podmuchy, nawet do 90 km/h. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało wiele żółtych alertów. Przed silnym wiatrem ostrzega się w północnych częściach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, na zachodzie, Dolnym Śląsku, a także w okolicach Poznania i Łodzi.  

Pogoda na luty. Idzie ochłodzenie, nawet -24 stopniePogoda na luty. Powrót zimy? Możliwe nawet -24 stopnie. Co z opadami?

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi obowiązują dla powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego, suskiego, żywieckiego, lwóweckiego, karkonoskiego, kłodzkiego i Zielonej Góry. Z kolei alerty przed marznącymi opadami dotyczą większości powiatów w województwach: mazowieckim, lubelskim, łódzkim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.