Pogoda na dziś - niedziela, 5 lutego. Powieje chłodem. IMGW ostrzega przed silnym mrozem

Koniec tygodnia utrzyma zimową aurę nad Polską. Czekają nas dziś niskie temperatury, IMGW ostrzega przed silnymi mrozami na południu kraju. Gdzie będzie padał śnieg? Oto pogoda na dziś, czyli na - niedzielę, 3 lutego.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę Polska znajdzie się w podwyższonym ciśnieniu. Jedynie zachodnie krańce będą pod wpływem niżu znad Niemiec. Z północy zacznie napływać chłodne, arktyczne powietrze, z kolei na zachodzie wystąpi powietrze polarne morskie.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Pogoda na dziś. Ujemne temperatury

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w rejonach podgórskich Tatr temperatura może spać do -10 stopni Celsjusza. Zimno będzie również na Podhalu, gdzie termometry w Zakopanem wskażą 6 stopni poniżej zera. -4 stopnie prognozowane są na Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, a -2 stopnie na Podkarpaciu, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach, a także w Małopolsce. Jeden stopień więcej będzie w okolicach Wrocławia, Katowic, a w Poznaniu - 0 stopni. Najcieplej dziś na Pomorzu. Słupki rtęci w rejonach Trójmiasta i Szczecina zatrzymają się na 1 stopniu Celsjusza. 

Prognoza pogody. Ostrzeżenia na południu Polski

W niedzielę w praktycznie całej Polsce będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. W dalszym ciągu możemy spodziewać się opadów śniegu - nieco mocniej popada w rejonach podgórskich, w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz na Pomorzu Zachodnim. Wiatr w większości rejonów słaby i umiarkowany, okresami dość silny na Pomorzu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi mrozami na południu Polski. Żółte alerty obowiązują dla powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielsku-Białej, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, Nowego Sącza, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, Krosna, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy temperatur minimalnych od -25 do -15 stopni Celsjusza. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.