Pogoda na dziś - czwartek, 9 lutego. Uwaga na silny mróz. Tutaj temperatura może spaść do -25 stopni

Pogoda na dziś, czyli na czwartek, 9 lutego zapowiada się pogodnie, ale zimno. Możemy spodziewać się niskich temperatur, a w niektórych rejonach IMGW ostrzega przed silnymi mrozami. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, warunki atmosferyczne wciąż będzie kształtował wyż Elisabeth, a nasz kraj pozostanie pod wpływem mroźnego powietrza arktycznego. W dalszym ciągu będziemy mogli odpoczywać od intensywnych opadów śniegu, jednak nie od zimna. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda na dziś. Silne mrozy na południu

W czwartek najcieplej zapowiada się we Wrocławiu i Zielonej Górze. Termometry wskażą tam dziś odpowiednio 5 i 4 stopnie Celsjusza. 3 stopnie zapowiadane są w Poznaniu, a 2 w Szczecinie, Katowicach i Łodzi. W okolicach Trójmiasta, Warszawy i Krakowa będzie 1 stopień powyżej zera, natomiast na Warmii i Mazurach, Podlasiu i na Lubelszczyźnie - 0 stopni. 

Odwilż (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Kiedy odpuści mróz? Niebawem nawet 7 stopni C, zniknie też śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi mrozami dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Żółte alerty obowiązują na terenie powiatu cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, wadowickiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, myślenickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, Nowego Sącza, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, Krosna, brzozowskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, przemyskiego i Przemyśla. Na tym obszarach temperatura minimalna może wynosić od -15 do -25 stopni Celsjusza. 

Szalenie niebezpiecznie w górach. Kolejne akcje ratunkowe mimo ostrzeżeńSzalenie niebezpiecznie w górach. Kolejne akcje ratunkowe mimo ostrzeżeń

Prognoza pogody. Będzie dość pogodnie

Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek zapowiada się dość pogodnie. Słońce dziś wyjrzy w większości rejonów Polski. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na południowym-zachodzie i nad morzem - porywisty, z kierunków południowych i południowo-wschodnich. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.