Pogoda na dziś - sobota, 11 lutego. Odchodzący wyż Elizabeth przyniesie drastyczną zmianę pogody

Pogoda na dziś, czyli sobotę, 11 lutego nie zapowiada się obiecująco. Mimo iż wyż Elizabeth powoli wycofuje się znad Polski, synoptycy przewidują, że weekendowa aura zostanie zdominowana przez niżowe fronty atmosferyczne. Przyniosą one opady śniegu i silny wiatr.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż siarczyste mrozy spowodowane wyżem Elizabeth mamy już za sobą, najbliższe dni nie będą o wiele pogodniejsze. Znad północno-zachodniej Europy zmierza front niżowy, który przyniesie spore zmiany w pogodzie. Poniżej zdradzamy prognozę na sobotę 11 lutego. 

Park w Warszawie Temperatura gwałtownie podskoczy. Nawet 30 stopni więcej niż obecnie

Pogoda na dziś - sobota, 11 lutego 

Jak wskazują synoptycy IMGW, pierwszego dnia weekendu pogoda ulegnie zmianie. Na znacznej części kraju dominować będzie duże zachmurzenie, a także opady śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu. Szczególnie intensywne będą w pierwszej połowie dnia na północnym wchodzie, a także w regionach podgórskich - tam spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu. 

Mieszkańcy pozostałych regionów także nie powinni bagatelizować warunków atmosferycznych. W wielu miejscach spadnie marznący deszcz i  tym samym spowoduje trudną sytuację na drogach. Meteorolodzy alarmują i przestrzegają przed niebezpieczną gołoledzią.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty ostrzegające przed wiatrem na północy oraz przed silnym mrozem na Podhalu i Żywiecczyźnie. Warto wspomnieć o silnych mrozach, które nadal w wielu miejscach mogą przekroczyć nawet -15 stopni C. 

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Jaka prognoza czeka nas w kolejnych dniach? 

W niedzielę pogoda w kraju ponownie drastycznie się zmieni. Gęste zachmurzenie nadal będzie królować nad znacznym obszarem kraju. Spodziewać się możemy także opadów - nad morzem deszczu, z kolei w górach śniegu i śniegu z deszczem. Znacząco wzrośnie temperatura - w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 0 st. C na wschodzie kraju do nawet 9 st. C na północnym zachodzie. Noce jednak nadal pozostaną mroźne. Jak prognozują meteorolodzy, z końcem tygodnia będzie jednak coraz cieplej i pogodnie.