Pogoda na weekend. Wiatr, mgły, gołoledź i opady śniegu. Na termometrach nawet 8 stopni

Pogoda w weekend przyniesie nam sporą zmianę w porównaniu do spokojnej aury, jaka towarzyszyła nam w ostatnich dniach. Jeszcze w sobotę zacznie wiać silny wiatr, spodziewane są też oblodzenia i opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Temperatura z kolei będzie mocno zróżnicowana w zależności od regionu.

Polska dostanie się pod wpływ niżu z układem frontów atmosferycznych, które przyniosą załamanie pogody. Dla większości kraju prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda na weekend. Może być ślisko. Gdzie będzie padał śnieg?

- Najmocniej poprószy w górach - mówiła Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Będą to opady już mieszane, głównie śniegu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie, w centrum także deszczu marznącego powodującego gołoledź, co oznacza, że nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Natomiast na południu i południowym wschodzie będą występować słabe opady śniegu. W górach grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć do sześciu centymetrów - mówiła Emilia Szewczak.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza na sobotę 11 lutego Silne ocieplenie w Polsce. Śnieg stopnieje, mróz przeminie [POGODA]

Pogoda. Jeszcze w sobotę spodziewany silny wiatr

Jeszcze w sobotę, w pierwszej połowie dnia, będzie silnie wiać. Największe porywy spodziewane są w powiatach nadmorskich. Tam, do godziny 14.00 porywy mogą zbliżać się do 90 kilometrów na godzinę, a w głębi kraju - do 60 kilometrów na godzinę.

Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od -2 stopni w rejonach podgórskich Karpat, przez 3 stopnie w centrum, do 8 na Nizinie Szczecińskiej. W niedzielę będzie nieznacznie cieplej. Natomiast najbliższej nocy temperatura spadnie od -5 stopni na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, -1 na Rzeszowszczyźnie, Zamojszczyźnie, Pomorzu i w kotlinach sudeckich, a na zachodzie i w centrum kraju - maksymalnie od 0 do 4 stopni. Miejscami może pojawiać się marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Park w Warszawie Temperatura gwałtownie podskoczy. Nawet 30 stopni więcej niż obecnie