Pogoda na dziś - poniedziałek, 13 lutego. Pochmurno, ale ciepło. Temperatura zbliży się do 10 stopni

Pogoda na dziś, czyli na poniedziałek, 13 lutego zapowiada się pogodnie. Od dzisiaj w naszym kraju będzie następować stopniowe ocieplenie i znaczna poprawa warunków atmosferycznych. W niektórych miejscach termometry wskażą 8 stopni Celsjusza.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek będziemy mogli odpocząć od niskich temperatur. Zimowa aura na razie nas opuści, a w niektórych miejscach pojawi się iście wiosenna pogoda. Wszystko to za sprawą antycyklonu Feuka, który będzie blokował napływ mas powietrza znad Atlantyku. Poznajcie szczegółową pogodę dla naszego kraju. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Pogoda na dziś. Dodatnia temperatura w całej Polsce

Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek w wielu miejscach temperatura minimalna wyniesie do 8 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Tam termometry wskażą 4 stopnie powyżej zera. Na południu kraju, Lubelszczyźnie i Podlasiu prognozowane jest 5 stopni, a jeden stopień więcej na Warmii i Mazurach, Warszawie oraz Łodzi. W okolicach Trójmiasta słupki rtęci zatrzymają się na 7 stopniach, a na zachodzie Polski i w Poznaniu na 8 stopniach Celsjusza. 

Prognoza pogody. W niektórych miejscach wyjrzy słońce

W poniedziałek czeka nas znaczne ocieplenie. Na niebie wciąż będzie utrzymywać się duże zachmurzenie, z możliwymi przejaśnieniami nad morzem, na zachodzie, w Wielkopolsce oraz Małopolsce. Na wschodzie oraz na Mazowszu zapowiadane są opady deszczu lub mżawki. Rano w wielu miejscach mogą utrzymać się mgły ograniczające widoczność. Wiatr będzie dość porywisty, z kierunków zachodnich. Mocniej powieje nad morzem. Tam porywy mogą sięgać 55 km/h. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.