Pogoda na dziś - niedziela, 12 marca 2023. W większości kraju sypnie śniegiem

Pogoda na dziś, czyli niedzielę 12 marca nie będzie zbyt wiosenna. W większości kraju należy spodziewać się lekkich opadów śniegu i niskich temperatur. Słonecznie będzie jedynie na samym południu Polski.

Jakiej pogody możemy się dziś spodziewać? Tegoroczny marzec nas nie rozpieszcza. Po piątkowym ociepleniu temperatury znów spadną do maksymalnie 5 st. Celsjusza, a w większości kraju pojawią się opady śniegu. Aby się nie rozczarować, nie warto wyczekiwać rychłej wiosny.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody na dziś. Będzie zimno i może padać śnieg

Najchłodniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim. Tam termometry wskażą maksymalnie 1 st. Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Podlasiu, gdzie spodziewać się można temperatur w granicach 2 st. Celsjusza, oraz 3 st. w centralnej Polsce i na Pomorzu. 4 st. Celsjusza będzie można odczuć w Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Kielcach, Zielonej Górze i w Lublinie. Najcieplej będzie zaś na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie gdzie termometry wskażą 6 st. Celsjusza. Na południu Polski temperatury będą w granicach 5 st.

W całej Polsce panują trudne warunki atmosferyczne.Podróże samochodem mogą być niebezpieczne. Trudne warunki na drogach

Pogoda na niedzielę. To nie koniec zimy

Choć piątkowe słońce mogło dać nadzieję na rychłą wiosnę, zima nadal nie odpuszcza. W zdecydowanej większości kraju można spodziewać się opadów śniegu. Biało zrobi się w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy i Poznaniu. Popadać może również w stolicy kraju, w Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Lublinie i Kielcach. Lepszą pogodą będą mogły pochwalić się województwo małopolskie, śląskie i opolskie. Tam większość dnia minie słonecznie z częściowym zachmurzeniem i bez opadów. W całym kraju będzie spokojnie, wiatr umiarkowany o prędkości maksymalnej 20 km/h, a ciśnienie wyniesie 1008 hPa.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile pieniędzy wziąć na wakacje? Odpowiedź tkwi w planowaniu.Ile pieniędzy wziąć na wakacje? Teraz planowanie podróży stanie się prostsze