Pogoda na dziś - środa 15 marca 2023. Chłodne powietrze wdziera się do Polski. Nie zapomnij o ciepłym swetrze

Pogoda na dziś, czyli środę 15 marca zapowiada się dość wiosennie. Czeka nas jednak delikatne ochłodzenie, a na wschodzie kraju możliwe są opady deszczu. Nie należy jednak obawiać się powrotu zimy. Kolejne dni będą również zwiastowały nadejście wiosny.

Jakiej pogody należy spodziewać się dzisiejszego dnia? Środa nie rozpieści nas tak jak wtorek, jednak nadal temperatury będą utrzymywać się powyżej 5 st. Celsjusza. W większości kraju momentami zza chmur wyjrzy słońce, jednak na wschodzie Polski należy spodziewać się opadów deszczu.

Zobacz wideo Chłodna wiosna? „Wciąż jesteśmy powyżej średnich temperatur z ostatnich lat"

Prognoza pogody na dziś. Będzie chłodniej niż wczoraj

Najchłodniej będzie na wschodzie kraju. W województwie świętokrzyskim, lubelskim oraz podlaskim temperatura wyniesie maksymalnie 5 st. Celsjusza. Podobnie będzie na Ziemi Łódzkiej, Warmii i na Śląsku. Tam również słupki termometrów wskażą maksymalnie 5 st. Nieco cieplej, bo 6 st. Celsjusza odczujemy w województwie mazowieckim, podkarpackim, małopolskim, lubuskim oraz na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Jeszcze cieplej będzie w Wielkopolsce i na Kujawach. Tam w ciągu dnia temperatura sięgnie 7 st. Celsjusza. Najcieplej będzie w województwie dolnośląskim oraz opolskim, gdzie termometry wskażą 8 st. w ciągu dnia.

Rachunki przygniatają hotelarzyHotelarze toną w długach. "Wszyscy zarabiają, a my pracujemy jak niewolnicy"

Pogoda na dziś. W marcu jak w garncu

W Polsce pogoda typowa dla okresu przedwiośnia. W Białymstoku oraz Lublinie będzie deszczowo. Przelotne opady przejdą również nad Rzeszowem i Krakowem. Pochmurno będzie w stolicy oraz w Kielcach, jednak synoptycy nie zapowiadają deszczu w tych województwach. W Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Poznaniu i Bydgoszczy pojawi się słońce jednak należy spodziewać się częściowego zachmurzenia. Podobnie będzie w Zielonej Górze, Gdańsku oraz Olsztynie. W Szczecinie zaś, pogoda będzie iście marcowa. W ciągu dnia będzie słonecznie, lecz pojawią się przelotne opady.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W te piękne i malownicze miejsca warto wybrać się w trakcie wakacji.Majówka 2023. Gdzie pojechać i by cieszyć się słońcem w długi weekend