Pogoda na dziś - czwartek 16 marca 2023. Coraz więcej słońca. Wiosna nadchodzi do Polski

Pogoda na dziś, czyli czwartek 16 marca zapowiada się dość słonecznie. Choć temperatury nadal nie będą przekraczać 10 st. Celsjusza, w całym kraju będzie można odczuć nadchodzącą wiosnę. Ten marcowy czwartek minie w każdym województwie bez opadów.

Pogoda na dziś zapowiada się wiosennie. Będzie cieplej niż w środę, a dodatkowo w wielu regionach kraju zza chmur wyjrzy słońce. Synoptycy zapowiadają stopniowe ocieplenie i nadejście wiosny, dlatego warto powoli wyciągać z szafy lżejsze płaszcze i bluzy. To najwyższa pora pożegnać się z zimową garderobą.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Pogoda na dziś. Będzie coraz cieplej

W całej Polsce z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Dziś najchłodniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim gdzie temperatura nie przekroczy 4 st. Celsjusza. Nieco cieplej będzie w województwie pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz podlaskim. Tam słupki termometrów wskażą 6 st. Na Kujawach, Śląsku i w Małopolsce temperatura sięgnie 7 st. Celsjusza. Podobnie będzie na Mazowszu. Jeszcze cieplej będzie w województwie wielkopolskim, lubuskim, opolskim i podkarpackim, gdzie w ciągu dnia spodziewać się można 8 st. Najcieplej zaś będzie na Dolnym Śląsku oraz Pomorzu Zachodnim. Tam termometry wskażą nawet 9 st. Celsjusza. IMGW ostrzega jednak, że na południu kraju nad ranem mogą wystąpić przymrozki.

Czy w Tatrach pojawiły się już krokusy?Czy w Tatrach pojawiły się już krokusy? Pytamy Tatrzański Park Narodowy

Prognoza pogody na czwartek. Nareszcie dzień bez opadów

Dzisiejszy czwartek przyniesie ze sobą dużo słońca. Przejściowe zachmurzenia pojawią się nad Szczecinem, Zieloną Górą, Gdańskiem, Bydgoszczą oraz Poznaniem. Podobna pogoda będzie również w Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Krakowie. Więcej słońca i wiosennej pogody należy spodziewać się w Warszawie, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie oraz w Kielcach. Tam praktycznie bez zachmurzenia. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jasne Błonia toną w fiolecieW Szczecinie już wiosna. W inne rejony Polski powoli zagląda. Zakwitły krokusy