Pogoda na dziś - piątek 17 marca. Nadchodzi wiosna w całym kraju. Będzie pogodnie, zza chmur wyjrzy słońce

Pogoda na dziś, piątek 17 marca zapowiada się doskonale. We wszystkich województwach wyjrzy słońce. Termometry wskażą powyżej 10 stopni Celsjusza. Nad ranem możliwe przymrozki na południu kraju.

W piątek 17 marca możemy spodziewać się częściowego zachmurzenia. W całym kraju jednak wyjrzy słońce. Temperatury będą wahały się od 7 do 12 st. Celsjusza. Powieje południowy wiatr, a ciśnienie będzie utrzymywało się między 1015 a 1025 hPa. W ciągu dnia warunki biometeorologiczne będą obojętne. Nad ranem będą możliwe przymrozki na południu kraju.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Najcieplej będzie w zachodnich województwach. Najzimniej w Suwałkach i Olsztynie

Dziś, w piątek 17 marca nad Polską będą przechodziły ciepłe masy powietrza, które przyniosą wyższe temperatury. W Krakowie, Wrocławiu i Zielonej Górze w ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 13 st. Celsjusza. Z kolei w Szczecinie, Poznaniu i Katowicach będzie 12 st. Celsjusza.

Zimniej będzie we wschodnich częściach Polski -  w Suwałkach i Olsztynie termometry wskażą zaledwie 7 st. Celsjusza. W Gdańsku, Białymstoku, Lublinie i Kielcach temperatura wyniesie 8 st. Celsjusza. W weekend temperatury będą jeszcze wyższe. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego powoli można zmieniać garderobę na lżejszą.

Król Karol IIIKoronacja Karola III. Kiedy i gdzie się odbędzie?

W całej Polsce wyjrzy słońce. Parasole zostawimy w domach

Synoptycy przewidują, że w piątek wiatr powieje z prędkością od 11 km/h na południu kraju do 32 km/h na północy. W porywach powieje od 25 km/h na Podhalu do 55 km/h w rejonach nadmorskich. Wyż utrzyma się do końca dnia. Nie przewiduje się żadnych opadów atmosferycznych, zatem będziemy mogli zostawić parasolki w domach. Dzisiejsza pogoda będzie sprzyjała budzeniu się do życia roślin i zwierząt. 

Harry i MeghanEksmisja członków rodziny królewskiej. Polecenie wydał Król Karol III

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl