Pogoda na dziś - niedziela, 19 marca. Powiew wiosny w całym kraju. Na termometrach nawet 16 stopni

W ostatnich dniach warunki nas rozpieszczały. Przyjemne temperatury, przejaśnienia i brak opadów pozwoliły nam przygotować się na początek astronomicznej wiosny, który nadejdzie już jutro. Co przyniesie nam koniec tygodnia? Zapowiada się pięknie! Oto pogoda na dziś, czyli na niedzielę, 19 marca.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, Polska znalazła się pod słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Za sprawą napływającego do nas ciepłego powietrza polarnego morskiego z południowego zachodu w niedzielę możemy liczyć na prawdziwie wiosenne temperatury. 

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Synoptycy przedstawili eksperymentalną prognozę długoterminową (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Długoterminowa prognoza IMGW. Co czeka nas wiosną i latem?

Pogoda na dziś. Przyjemne temperatury w całym kraju

Niedzielna pogoda będzie sprzyjać rodzinnym spacerom. Najcieplej zapowiada się w Małopolsce i na Dolnym Śląsku. Tam termometry wskażą dziś aż 16 stopni Celsjusza. Jeden stopień mniej będzie na zachodzie, Śląsku oraz Podkarpaciu. Mieszkańcy Trójmiasta i centralnej Polski mogą liczyć na 14 stopni, z kolei Warmii i Mazur, Lubelszczyzny i Bydgoszczy na 13 stopni. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie będzie kolejno 12 i 11 stopni Celsjusza. 

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody na Wielkanoc 2023. W kwietniu będzie niestabilnie

Prognoza pogody. Dużo słońca nad Polską

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę w większości kraju będzie występować zachmurzenie umiarkowane oraz przejaśnienia. Nieco więcej chmur może pojawić się na północy i w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych, południowo zachodnich i zachodnich. Miejscami mocniej może powiać w województwie dolnośląskim, opolskim oraz śląskim. Praktycznie cała Polska odpocznie dziś od deszczu, z wyjątkiem Pomorza Zachodniego. Tam mogą wystąpić przelotne opady. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje na dzisiaj również żadnych żółtych alertów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.