Pogoda na dziś - sobota 18 marca 2023. Wiosenne powietrze wkrada się do Polski. Będzie ciepło i słonecznie

Pogoda na dziś, czyli sobotę 18 marca zapowiada się iście wiosennie. W całej Polsce rozpieści nas marcowe słońce i temperatury sięgające kilkunastu stopni. W ten weekend puchowe kurtki, czapki i szaliki zdecydowanie się nie przydadzą.

Dzisiejsza pogoda nareszcie nas rozpieści. Weekend będzie ciepły, słoneczny i pozwoli odpocząć od chłodu, deszczu i śniegu. Dla ogrodników będzie to świetny moment na prace w ogrodzie. Będzie można również wybrać się na przyjemny, wiosenny spacer.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Prognoza na sobotę. Nareszcie ciepło

Najchłodniej będzie na północny i wschodzie kraju. W województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz lubelskim temperatura w ciągu dnia sięgnie 10 st. Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Kujawach i na Mazowszu, tam 11 st. W województwie łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim słupki termometrów wskażą 12 st. Celsjusza, zaś w Małopolsce, Wielkopolsce i na Śląsku temperatura sięgnie 13 st. Takiej samej temperatury należy spodziewać się również w województwie opolskim i lubuskim. Najcieplej w sobotę będzie na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Tam w ciągu dnia termometry wskażą 14 st. Celsjusza.

Niedźwiedź uchwycony przez fotopułapkęNiedźwiedź na nagraniu prezentuje swoje talenty. "Piękny taniec. Zdolna bestia"

Pogoda na dziś. Słonecznie w całej Polsce

Można śmiało powiedzieć, że do Polski nareszcie zawitała wiosna. W całym kraju sobota minie słonecznie. W Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu oraz Lublinie możliwe przejściowe zachmurzenia. Podobnie będzie w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach, Katowicach oraz w Opolu. Nieco więcej chmur pojawi się w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Olsztynie. Znacznego zachmurzenia należy spodziewać się także w Poznaniu i Zielonej Górze. Nie oznacza to jednak, że w tych miejscach słońce w ogóle się nie pojawi, ponieważ należy spodziewać się przejaśnień. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zakopane musi zwrócić pieniądze turyście. Jest wyrok sądu. Sprawa ma drugie dnoZakopane musi zwrócić pieniądze turyście. Jest wyrok sądu. Sprawa ma drugie dno