Pogoda na dziś - czwartek, 30 marca. Pochmurnie i deszczowo, jednak dosyć ciepło

Koniec miesiąca jest dosyć kapryśny. Ostatnie dni przyniosły opady śniegu, silny wiatr i deszcz, a wczoraj sporo słońca. Pogoda na dziś czwartek, 30 marca 2023 roku nie zapowiada się optymistycznie.
Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Prognoza pogody na dziś zapowiada się dość słonecznie. Synoptycy ostrzegają jednak, że miejscami mogą wystąpić ujemne temperatury. Początek wiosny i koniec miesiąca jest doskonałym potwierdzeniem przysłowia "w marcu jak w garncu".

Pogoda na Wielkanoc 2023 (zdjęcie ilustracyjne) Jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2023? "Pogodowy rollercoaster"

Pogoda na dziś - czwartek 30 marca

Analizując dane udostępnione przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej widzimy, że czwartek, 30 marca 2023 roku będzie pod znakiem zachmurzenia i opadów deszczu. Temperatury jednak będą dość wysokie. Jedynie w Suwałkach i Olsztynie termometry wskażą sześć stopni Celsjusza.

Cieplej w Gdańsku, siedem stopni Celsjusza. Dziewięć stopni w Łodzi, Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Katowicach. 10 stopni Celsjusza w Kielcach. Natomiast w Opolu, Bydgoszczy, Toruniu i Koszalinie, a także w Krakowie termometry wskażą 11 stopni Celsjusza. Najcieplej na zachodzie od 13 do 15 stopni Celsjusza.

Mapa pogodowa. Czwartek, 30 marca 2023 rokuMapa pogodowa. Czwartek, 30 marca 2023 roku Fot. Screen IMGW, meteo.imgw.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bazie (zdjęcie ilustracyjne) Pierwsze oznaki wiosny. Wierzba budzi się do życia. Kiedy kwitnie?

Prognoza pogody na dziś. Gdzieniegdzie opady śniegu

Synoptycy zaznaczają, iż w nocy ujemnych temperatur możemy spodziewać się wyłącznie na wschodzie kraju. Najchłodniej jak zawsze na Suwalszczyźnie, tam temperatura wyniesie minus pięć stopni Celsjusza. IMGW informuje, że w czwartek wystąpi wiatr umiarkowany jednak miejscami dość silny oraz porywisty. Nad morzem może osiągnąć prędkość do 55 km/h,  z kierunków południowych lub południowo-zachodnich.

IMGW wydało ostrzeżenia dotyczące odwilży spowodowanej wzrostem temperatur. Dlatego jeśli wybieramy się w góry, gdzie obecnie zalega śnieg, warto na bieżąco śledzić sytuację pogodową dla tego regionu.

Kolejne dni także zapowiadają się pochmurno oraz mogą wystąpić opady deszczu. W piątek podobnie, chmury i deszcz, ale dość ciepło. W weekend natomiast możemy spodziewać się kolejnej zmiany pogody i ochłodzenia.