Pogoda na dziś - niedziela, 2 kwietnia. Zima nie daje o sobie zapomnieć. Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski

Chociaż kilka dni temu przywitaliśmy wiosnę, to zima nie chce dać o sobie zapomnieć. Początek nowego miesiąca upłynie pod znakiem przymrozków, opadów śniegu i oblodzenia. Gdzie warto dziś zachować szczególną ostrożność na drogach? Oto pogoda na dziś, czyli na niedzielę, 2 kwietnia.

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, nasz kraj znalazł się pod wpływem niżu, którego ośrodek z południowego wschodu przesuwa się nad Ukrainę. Z północy zaczyna napływać do nas chłodna masa powietrza z Arktyki, z kolei na północnym wschodzie będzie można odczuć wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Jak zapowiada się pogoda na dziś?

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś. Spadek temperatury w całym kraju

Jak informuje Instytut Meteorologii Wodnej, wielu miejscach zrobi się nieco chłodniej. Na najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy zachodu Polski. Na Pomorzu Zachodnim, w okolicach Zielonej Góry, Wielkopolski i na Dolnym Śląsku termometry wskażą 7 stopni Celsjusza. Jeden stopień mniej będzie Mazowszu i w Łodzi, z kolei 5 stopni na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Podkarpaciu i w Małopolsce. Nieco chłodniej zapowiada się dziś na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i w okolicach Trójmiasta, w tym w Gdańsku. Najzimniej z kolei w Zakopanem - tam słupki rtęci zatrzymają się w okolicach zera. 

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne) Prognoza pogody na Wielkanoc 2023. W kwietniu będzie niestabilnie

Prognoza pogody. Żółte alerty dla całej Polski

W niedzielę w większości kraju będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, z większymi rozpogodzeniami na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, w centrum oraz na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, północny i północno-wschodni, okresami porywisty. Mocniej powieje nad morzem, gdzie porywy mogą sięgać do 60 km/h. 

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne) Kwiecień będzie jednak chłodny? IMGW o nadchodzącym ochłodzeniu

Instytut Meteorologii Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski z wyłączeniem województwa dolnośląskiego i opolskiego. Z kolei żółte alerty przed oblodzeniem i silnymi opadami śniegu obowiązuje dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia.