Pogoda na dziś - sobota, 13 maja. Ciepło i słonecznie, ale w niektórych rejonach mogą pojawić się burze

Pogoda na dziś, czyli na sobotę, 13 maja przyniesie nam kolejny słoneczny dzień. Temperatury w większości kraju przekroczą 20 stopni Celsjusza, ale niektórych miejscach mogą pojawić się opady deszczu oraz burze. Poznajcie szczegółową prognozę pogody.

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę północ i wschód kraju będą pozostawać pod wpływem wyżu znad Łotwy. W pozostałych rejonach zaznaczy się płytka zatoka niżowa z południa Europy. W naszym kierunku zacznie przemieszczać się także bardziej wilgotne i cieplejsze powietrze polarne morskie. Jak zapowiada się pogoda na dziś? 

Zobacz wideo

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na wakacje (zdjęcie ilustracyjne) IMGW o pogodzie na wakacje. Czeka nas najcieplejszy czerwiec od 30 lat?

Pogoda na dziś. Ciepło i pogodnie

W sobotę pogoda zapowiada się kolejny ciepły dzień. Na Pomorzu Zachodnim termometry wskażą 23 stopnie Celsjusza, a jeden stopień mniej na Suwalszczyźnie i w Wielkopolsce. Na 21 stopni mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta, Warmii i Mazur, Podlasia, Mazowsza, Zielonej Góry oraz okolic Łodzi. 19 stopni prognozowane jest na Lubelszczyźnie, z kolei 18 na Dolnym Śląsku i w rejonach Opola. Na Podkarpaciu i Śląsku słupki rtęci zatrzymają się na 17 stopniach, a w Małopolsce na 16. Nieco chłodniej zapowiada się na Podhalu. Tam termometry mogą wskazywać maksymalnie 10 stopni Celsjusza. 

Prognoza pogody. Gdzie będą burze?

Jak informuje Instytut Meteorologii Wodnej, w sobotę zachmurzenie w całym kraju będzie przeważnie słabe i umiarkowane. Na wschodzie i na południu mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowo-wschodnich, okresami dość silny w porywach do 55 km/h.

Turysta wspinający się na krzyż na Giewoncie w Tatrach (zdjęcie ilustracyjne) Turysta wspiął się na krzyż na Giewoncie. Doszło do załamania pogody

Synoptycy poinformowali także o niskim prawdopodobieństwie wystąpienia lokalnych burz na północnym wschodzie Polski, a także częściowo na wschodzie oraz północy. Nie przewiduje się żadnych niebezpiecznych zjawisk.