Pogoda na dziś - niedziela, 14 maja 2023. Czeka nas spore zachmurzenie i przelotne opady deszczu

Pogoda na dziś, czyli 14 maja 2023 roku zapowiada się przyjemnie. W prawie całej Polsce będzie ciepło, choć chmury będą obecne przez większość dnia. Czekają nas też przelotne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że deszcz spadnie we wszystkich województwach, od Zachodu, aż po Wschód kraju.

Jaką pogodę synoptycy przewidują na dziś? Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czeka nas dość ciepła aura, przerywana chwilowymi opadami deszczu. Ci, którzy liczą, że złapią w weekend opaleniznę, będą rozczarowani - przez większość dnia bowiem niebo będzie zasłonięte chmurami.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Prognoza pogody na dziś - niedziela pochmurna i deszczowa

Nad prawie całą Polską utrzymywać się będzie niż znad Włoch. Jak prognozują jednak synoptycy, z południowego wschodu nadciąga do nas ciepłe powietrze morskie. Jak pogoda przedstawia się w niedzielę? W województwie zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie będzie umiarkowane. Najchłodniej będzie w Gdańsku - tylko 16 stopni Celsjusza. W pozostałych północnych miastach temperatura będzie się wahać od 18 do 20 stopni Celsjusza. W Suwałkach czeka nas dziś aż 22 stopnie Celsjusza, wiatr w tych rejonach będzie umiarkowany, choć momentami porywisty i silny. 

Upał (zdjęcie ilustracyjne) Prognoza pogody na lato. Fala upałów ruszy w czerwcu

W warmińsko-mazurskim i podlaskim słupki na termometrach sięgną 22 stopni Celsjusza. Spodziewane są przelotne opady deszczu, które przyjdą z północy. Wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie czeka podobna aura. W Poznaniu, Gorzowie Wlkp. i Kaliszu po 19 stopni, w Toruniu i Bydgoszczy o jedną kreskę więcej. Centrum kraju, jak i zachód mogą zastać zachmurzenia z przelotnymi przejaśnieniami. Wiatr w górach i na wschodzie będzie silny, porywisty. Na południu kraju będzie umiarkowane zachmurzenie z lekkimi opadami deszczu. Temperatura w rejonie górskim osiągnie od 15 do 18 stopni Celsjusza.

Kiedy będzie ciepło? Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Jest długoterminowa prognoza IMGW na wiosnę

Na północy Polski może zagrzmieć

Mieszkańcy rejonów północnych lepiej, żeby przygotowali się na przelotne burze z opadami deszczu. Dotyczy to głównie okolic Szczecina, Koszalina i Gdańska. Może również zagrzmieć w rejonach niedaleko Wrocławia i Opola. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że wiatr prawdopodobnie zyska wtedy na sile. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl