Pogoda na dziś - 15 maja. Zapowiada się ulewnie, a gdzieniegdzie nawet zagrzmi. Szykujcie sztormiaki i kalosze

Dzisiejsza pogoda będzie istnie poniedziałkowa. W większości kraju należy spodziewać się deszczu oraz burzy. O wiosennej aurze z zeszłego tygodnia możemy zapomnieć, jednakże będzie w tym wszystkim jeden plus. Na termometrach w całej Polsce słupki podskoczą naprawdę wysoko.

Tegoroczna wiosna jest wyjątkowo kapryśna i nie daje się nikomu pocieszyć słońcem zbyt długo. Dzisiejszy poniedziałek będzie wymagał odkopania z dnia szafy parasolek i kaloszy. Można jednak pocieszyć się tym, że będzie dziś wyjątkowo ciepło.

Pogoda na poniedziałek - będzie dosyć ciepło

Dziś, czyli w poniedziałek 15 maja najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim. Tam w ciągu dnia temperatura sięgnie 20 st. Celsjusza. Nieco mniej, bo 19 st. pokażą termometry w województwie lubuskim. Równie zadowalające 18 st. Celsjusza odczują mieszkańcy województwa podlaskiego. Z kolei na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie synoptycy zapowiadają 17 st.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Nieco chłodniej będzie w województwie wielkopolskim oraz łódzkim, tam w ciągu dnia kolejno 16 i 15 st. Celsjusza. Podobnie będzie na Warmii i Mazurach, tam także termometry wskażą 15 st. W województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz podkarpackim w ciągu dnia maksymalnie 14 st., zaś słupki termometrów w województwie mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim oraz małopolskim podskoczą do 13 st. Celsjusza. Najchłodniej będzie na Śląsku, tam 12 st. w ciągu dnia.

Tęcza Co to jest tęcza? Jak powstaje?

Pogoda na dziś - będzie ulewnie, a nawet zagrzmi

Nad całą Polską zbiorą się dziś deszczowe chmury. Najmocniej popada w Warszawie i w Olsztynie, gdzie dodatkowo można spodziewać się burzy. Deszczowo będzię również w Gdańsku, Lublinie, Kielcach, Katowicach. Opady nie ominą także mieszkańców Rzeszowa i Krakowa. Przelotne opady deszczu oraz burze możliwe także w Szczecinie oraz Zielonej Górze, a także na Suwalszczyźnie. Nieco pogodniej będzie w Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Tam w ciągu dnia synoptycy zapowiadają jedynie przelotne opady i przejaśnienia. W całym kraju ciśnienie będzie spadać i wyniesie 1008 hPa.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl