Pogoda na dziś - środa 17 maja 2023 r. Na zachodzie pogodnie, na wschodzie może popadać

Pogoda na dziś, środę 17 maja 2023 r. dla większości regionów Polski zapowiada się deszczowo. Inaczej będzie na zachodzie i w północno-zachodnich częściach kraju - tam wyjrzy słońce. Termometry pokażą od 10 do 18 st. C.

W środę 17 maja 2023 roku pogoda dopisze w zachodnich i północno-zachodnich województwach. W pozostałych częściach kraju będą możliwe intensywne opady deszczu, które, jak podaje IMGW, mogą pojawić się w godzinach popołudniowych. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, termometry pokażą tam 10 st. C. Najwyższych temperatur możemy spodziewać się w województwie lubelskim, wyniosą 18 st. C. 

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Najcieplej będzie na Lubelszczyźnie. Najniższe temperatury pokażą termometry w Suwałkach

W Szczecinie, Gorzowie i Zielonej Górze temperatury będą wynosiły 14 st. C. Nieco zimniej będzie nad morzem. W Koszalinie i Gdańsku termometry pokażą do 13 st. C, w Poznaniu, Bydgoszczy i Olsztynie 15 st. C. Najzimniej będzie w Warszawie, Białymstoku i Suwałkach - tam czeka nas jedynie 10 st. C. Na Dolnym Śląsku, w Katowicach i na Podkarpaciu temperatury będą wahały się od 12 do 13 st. C. Najcieplej będzie na południowo-wschodnich krańcach Polski. W Lublinie i Rzeszowie termometry wskażą nawet 18 st. C.

Katowice. Burza nad miastem (zdjęcie ilustracyjne) Burze wracają do Polski. Zapowiadany jest grad i wiatr do 75 km/h

Wiatr słaby i umiarkowany. Warunki biometeo korzystne na zachodzie i północnym zachodzie kraju

Dzisiaj powieje wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane i duże. Słońce pojawi się w północnych i zachodnich częściach kraju. Tam warunki biometeo będą korzystne.

W kolejnych dniach w całej Polsce będzie pochmurno. Możliwe będą również przelotne opady deszczu, wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W najbliższych dniach czekają nas częste, miejscami intensywne opady deszczu Niż Benedykt wywoła ulewy i ochłodzenie. Ale już wkrótce znaczne ocieplenie

W nadchodzący weekend nadal będzie pochmurno, czekają nas jednak wyższe temperatury. W niektórych miejscach wyniosą one nawet 26 st. C. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl