Pogoda na dziś - czwartek 18 maja 2023. W części kraju zapowiada się deszcz, w drugiej zaś wyjdzie słońce

Pogoda na dziś, czyli czwartek 18 maja nie zapowiada się najlepiej. W dużej części kraju synoptycy zapowiadają opady deszczu, w pozostałych regionach przewiduje się zaś zachmurzenie. Nie trzeba się jednak smucić, bo w niektórych miastach zawita nawet słońce a temperatury będą dość wiosenne.

Dzisiejsza pogoda przyniesie za sobą całą mieszankę meteorologiczną. Część mieszkańców zmagać się będzie z deszczem, u innych może pojawić się słońce. Różnica w temperaturach względem różnych miast będzie także odczuwalna. Na całe szczęście IMGW nie przewiduje nagłych burz lub silnego wiatru. Czwartek zapowiada się więc spokojnie.

Zagajnik miłości to miejsce, które cieszy się ostatnio coraz większą popularnością Perełka Dolnego Śląska. "Zagajnik miłości" zapiera dech w piersiach

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Pogoda na dziś. Na wschodzie znaczące ochłodzenie

Choć za nami już połowa maja, temperatury nadal się nie rozkręciły. Dziś najchłodniej będzie w województwie podkarpackim oraz lubelskim, tam w ciągu dnia 9 st. Celsjusza. Nie wiele cieplej, bo 10 st. Celsjusza wskażą termometry w województwie świętokrzyskim oraz małopolskim. 11 st. należy spodziewać się zaś na Śląsku i na Podlasiu. W pozostałych regionach Polski będzie zdecydowanie cieplej. W województwie opolskim oraz mazowieckim słupki termometrów podskoczą do 14 st. Celsjusza. O stopień więcej pokażą termometry w Łódzkiem i na Pomorzu. W województwie dolnośląskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim synoptycy przewidują 16 st. Najcieplej będzie jednak na Warmii, Kujawach i w Wielkopolsce. Tam temperatura w ciągu dnia wyniesie przyjemne 17 st. Celsjusza.

43 lasy zostały zamknięte z powodu walki z chrabąszczem. Do tych polskich lasów nie wejdziemy. Obowiązuje surowy zakaz

Prognoza na poniedziałek. Należy spodziewać się opadów

Dzisiejsza pogoda podzieli kraj na pół. Przelotnych opadów należy spodziewać się w Opolu, Białymstoku oraz Rzeszowie. Gorzej będą mieli mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Kielc, Katowic i Krakowa. Tam synoptycy zapowiadają mocniejsze opady przez większość dnia. Nieco słoneczniej i spokojniej będzie w drugiej połowie kraju. Przejściowe zachmurzenie pojawi się nad Olsztynem, Gdańskiem, Bydgoszczą i Szczecinem. Podobnie będzie również w Poznaniu, Zielonej Górze oraz Wrocławiu. Tam także w ciągu dnia zza chmur może wyłonić się wiosenne słońce.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl