Pogoda na dziś - piątek, 19 maja. Początek weekendu rozpieszcza. Czeka nas duże zachmurzenie i deszcz

Pogoda na dziś - piątek, 19 maja zapowiada się dosyć pochmurnie, a w wielu miejscach także deszczowo. Jedynie na wschodzie i południowym- wschodzie kraju prognozowane są większe przejaśnienia. Termometry wskażą od 10 do 16 stopni C. Najchłodniej będzie w regionach górskich oraz na Pomorzu - tam nad ranem będą zaledwie 3 st. C.

Więcej aktualnych informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po kilkudniowym maratonie chłodu i deszczu pogoda stopniowo zacznie się poprawiać. W nocy z czwartku na piątek 19 maja, aura zbliżona będzie do poprzedniej nocy. Na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i bez deszczu, a na pozostałym obszarze kraju pochmurnie, choć tych przejaśnień ma być coraz więcej. Za dnia niebo w wielu miejscach nadal pozostanie pochmurne, jednak możliwe są przejaśnienia. 

Deszcz (zdjęcie ilustracyjne) Prognoza pogody. Mniej deszczu, jednak miejscami pojawią się opady śniegu

Pogoda na dziś - piątek, 19 maja 

Druga połowa maja przed nami, podobnie jak przedostatni weekend miesiąca. W piątek 19 maja pogoda nie będzie rozpieszczać, jednak w porównaniu z poprzednimi dniami nie będzie aż tak źle. W nocy i o poranku na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i bez deszczu, a na pozostałym obszarze kraju pochmurnie. W późniejszych godzina niebo również będzie spowite chmurami - najmocniej odczuwalne będzie to na przeważającym obszarze Polski, słońce wyjrzy jedynie na wschodzie i południowym- wschodzie kraju. 

W piątek strefa frontowa przemieści się w głąb kraju, przynosząc wzrost zachmurzenia również w centrum kraju. Lokalnie mogą pojawić się także opady deszczu, ale i mżawki. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 14-16 st. C w centrum do 18 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Pogoda na weekend. Kiedy zawitają pierwsze wysokie temperatury? 

W sobotę możemy liczyć na większe rozpogodzenie oraz wzrost temperatury. Zachmurzenie zacznie znikać, a z południowego wschodu napłynie zdecydowanie cieplejsza i sucha masa powietrza. Jedynie na południu kraju możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19-21 st. C na północy do 22-23 st. C na południu i w centrum. 

Niedziela 21 maja to dla wielu z nas będzie pierwszym letnim dniem tego roku. Aura w większości regionów ma dopisywać. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, północno-wschodni.